4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

בשבוע 37 להריונך, תינוקך עשוי לשקול בין 2.7 ל-3 ק"ג ואורכו יהיה למעלה מ-48 ס"מ. הוא הגיע פחות או יותר למשקל שיהיה בלידה, אך בכל יום הוא מעלה עוד קצת שומן על גופו. יכול להיות שהוא כבר "התבסס" באגן שלך, כלומר ירד נמוך יותר, בהכנה ללידה. אם התינוק התבסס באגן, יכול להיות שאת מרגישה לחץ רב יותר באזור האגן וגם רצון להשתין לעיתים תכופות יותר. אם תינוקך עדיין לא ירד, ייתכן שאת מרגישה קוצר נשימה. את קרובה לסיום ההריון, וזמנים מ��גשים ממתינים לך; הנה כמה דברים שכדאי לזכור השבוע.

Pampers Wipes Fresh and CleanPampers Wipes Fresh and CleanPampers Wipes Fresh and Clean

שבוע 37 להריון: התפתחות התינוק שלך

אלה כמה מהדרכים שבהן תינוקך מתפתח בסביבות השבוע הזה של ההריון

גודלו כמעט כפי שיהיה בלידה. תינוקך מתקרב למשקלו בלידה, אך הוא ימשיך להעלות כ-15 גרם שומן ביום כדי לסייע בוויסות חום גופו ולשמור על איזון רמת הסוכר בדמו. המוח והגולגולת שלו גם ממשיכים לגדול.

"התבססות". ייתכן שתינוקך מתחיל כעת לרדת נמוך יותר לאגן שלך בהכנה ללידה.

embryoimage-week37-700

שבוע 37 להריון: תופעות ההריון שלך

הנה כמה מתופעות ההריון שאת עשויה להרגיש בזמן זה:

לחץ באגן וצורך להשתין. האם תינוקך יושב נמוך יותר באגן שלך בימים אלה? ירידה זו – הנקראת גם הקלה ברום הבטן או התבססות הראש באגן – יכולה להתרחש מספר שבועות לפני שתינוקך ייוולד. זה עלול ליצור לחץ על הבטן התחתונה והאגן שלך, וכאשר התינוק לוחץ על שלפוחית השתן את מרגישה צורך לרוץ לשירותים בתדירות יותר גבוהה. למרות שהפסקות השירותים מציקות, הימנעי משתייה פחותה, חשוב מאוד לשמור על מאזן נוזלים נכון. צדו השני של המטבע במיקום החדש של התינוק הוא שעכשיו יש פחות לחץ על הריאות והסרעפת שלך, ולכן קל יותר לנשום.

קוצר נשימה. אם התינוק עדיין לא "ירד", ייתכן שהוא לוחץ על הריאות שלך וגורם לך לקוצר נשימה. השתדלי לנוח יותר, וקחי הרבה הפסקות הליכה.

לא יציבה על הרגליים. מאחר ומרכז הכובד של גופך משתנה כאשר התינוק מתבסס באגן, ייתכן שתרגישי מגושמת יותר מבעבר.

וכמה חודשים זה שבוע 37? את מתקרבת לסוף החודש השמיני של ההריון.

שאלות נפוצות בשבוע 37

מדוע הרופא/ה מבצע בדיקות אגן?

מאחר שאפשר לאבחן לידה מוקדמת רק כאשר מוצאים שינויים בצוואר הרחם, ייתכן שהרופא/ה שלך יבצע בדיקת אגן כדי לבדוק את צוואר הרחם. יכול להיות שהבדיקות יבוצעו בביקורי המעקב הרגילים שלך לפני הלידה. הרופא/ה יבדוק אם צוואר הרחם מורחב או מצטמצם, ויראה אם יש סימנים לצירים.

מה יקרה אם התינוק שלי לא יתהפך?

רוב התינוקות מתהפכים כך שראשם פונה כלפי מטה בהכנה ללידה. לעיתים נדירות, ב-3 עד 4 אחוזים מהלידות אחרי הריון מלא, העכוז של התינוק או כפות הרגליים נמצאים במיקום כזה שהם יצאו ראשונים. זה נקרא מנח עכוז. הרופא/ה שלך יקבע מהו המנח של התינוק על ידי מישוש הבטן שלך, ולעיתים יבצע אולטרה-סאונד או בדיקת אגן כדי לוודא זאת. הרופא עשוי לנסות להפוך את התינוק כדי להגביר את הסיכוי ללידה וגינלית.

כשיתחילו הצירים, מתי להתקשר לרופא/ה או למיילדת?

ראשית, חשוב לזהות את סימני הצירים, מכיוון שבשבוע 37 ייתכן שעדיין יש לך את הצירים המדומים הנקראים ברקסטון היקס. בין אם אינך בטוחה שזה הדבר אמיתי, או שאת ממש בטוחה שיש לך צירים, אל תהססי להתקשר לרופא/ה או למיילדת אם האופציה הזו זמינה לך. רשמי את התסמינים שלך, ואם את מודדת את המרווח בין ההתכווצויות, מסרי גם את המידע הזה.

שבוע 37 של ההריון המשימות שלך

שימי לב שהתינוק שלך 'יושב' נמוך יותר, ומעט מהלחץ הוקל

ארזי תיק לבית החולים, והניחי אותו ליד הדלת

מלאי את המקפיא בארוחות שתוכלי לחמם לאחר שהתינוק יוולד

הירשמי לקבלת טיפים שבועיים להריון

שבוע 37 של ההריון המשימות שלך

שימי לב שהתינוק שלך 'יושב' נמוך יותר, ומעט מהלחץ הוקל

ארזי תיק לבית החולים, והניחי אותו ליד הדלת

מלאי את המקפיא בארוחות שתוכלי לחמם לאחר שהתינוק יוולד

הירשמי לקבלת טיפים שבועיים להריון