25-popular-girl-names-from-around-the-world

שמות לבנות - המאגר המלא

המאמר עודכן באוקטובר 2019

מזל טוב! זו בת!!!

חלק בלתי נפרד מתהליך ההכנה להגעתה של הילדה הנו בחירת שם לתינוקת, מתוך מגוון עצום של שמות לבנות. השאלה היא, כיצד בוחרים בשם המתאים ומאיפה מקבלים רעיונות של שמות לבנות?

בוודאי תשמחו לדעת שישנם מקורות השראה רבים ומאגרים עצומים של שמות לבנות, שיתנו לכם רעיונות של שמות מיוחדים לבנות שיכולים להתאים לאוצר החדש במשפחה. תוכלו גם לקרוא לה על שם אדם שקרוב אליכם או אדם מפורסם, להתייעץ עם רבנים לגבי שמות יפים לבנות, לקחת השראה מתוך שמות של בנות מהתנ"ך או מהקבלה או להיעזר בפורומים שונים או בספרי בשמות. האפשרויות הנן אינסופיות, וככל שהמאגר גדל - כך גם החיפוש נעשה ארוך יותר ויכולת ההחלטה מאתגרת ומורכבת. איך בכל זאת יודעים מה השם המתאים ביותר? 

בחירת שמות לבנות - כל מה שאתם צריכים לדעת

רגע לפני שאתם מתחילים להכין רשימות של שמות של בנות ומתחילים להתלבט, חשוב שתשימו לב לכמה דברים חשובים:

 • ההחלטה היא שלכם בלבד- בסופו של דבר, התינוקת היא הבת שלכם. אתם צריכים להיות בטוחים שהשם מוצא חן בעיניכם, ולא בעיני ההורים, האחים או החברים שלכם. הם יכולים לייעץ, לתת רעיונות של שמות מיוחדים לבנות ולתמוך או להתנגד לשם שאתם מעלים, אבל חשוב שההחלטה תגיע מכם ותהיו שלמים איתה.
 • שם חיובי- מתוך המגוון הרחב של שמות לבנות, כדאי לבחור משהו חיובי, כמו אדם שאתם אוהבים או שם שמזכיר לכם חוויה נעימה שעברתם ביחד. מומלץ לא לתת שם בעל משמעות שלילית כמו אדם שנהרג או עבר סיטואציה רעה. תזכרו שהשם הזה ילך עם התינוקת שלכם עוד הרבה שנים, ועדיף שיזכיר לה דברים נעימים כדי שהיא ואתם תתחברו אליו.
 • שם מיוחד = ההחלטה הנכונה?- הורים רבים מחליטים לקרוא לתינוקת שלהם בשם מיוחד או שם בינלאומי, ככה שתהיה רק אחת כמוה בחוג ובגן. יש לכך יתרונות רבים, כמו תחושת הייחודיות של התינוקת וגם שלכם כשאתם מציגים אותה. עם זאת, שם "מיוחד מידי" עלול לגרום לתינוקת להרגיש לא בנוח כשתגדל ותרגיש נבדלת משאר החברה. אם אתם מחפשים שם במאגרים של שמות מיוחדים לבנות, חשבו האם זו ההחלטה המתאימה עבורכם ועבור התינוקת.
 • שמות של בנות מהתנך - אם אתם מאמינים ואם לא, התנך גדוש בהמון שמות לבנות שאתם יכולים לקחת מהם השראה בשביל התינוקת הקטנטנה שלכם. הורים טריים רבים משתמשים במאגרי שמות של בנות מהתורה כדי לבחור שם לתינוקת או לקבל רעיונות לשמות אחרים. גם ליהדות יש כללים לפיהם מומלץ לבחור שם, כמו בחירת שם של צדיקים, לא לבחור שם שמכיל צירופים כמו "אל" או "יה" או לא לבחור שם של מלאך. זוגות רבים אף פונים לרבנים שמייעצים להם בנושאי שמות של בנות.

שמות נפוצים לבנות – מה השם הכי נפוץ?

בכל שנה מפרסמת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה את שכיחות השמות שניתנים לתינוקות שנולדו באותה השנה. הנה כמה נתונים מעניינים על שמות לבנות שנולדו בשנת 2016:

 • שמות נפוצים לבנות: השם הנפוץ ביותר בקרב הבנות היהודיות היה תמר. השני בשכיחותו הוא נועה, ואחריו אביגיל, מאיה, יעל, אדשל, שירה, שרה איילה וטליה. השם הנפוץ ביותר בקרוב הבנות המוסלמיות היה מרים. השני בשכיחותו הוא שאם, ואחריו ג'נא, ג'ורי, לין, ליאן, אלין ופאטמה.
 • שמות שניתנו לבנים ובנות: השם הנפוץ ביותר שניתן היה נועם. השני בשכיחותו הוא אריאל, ואחריו עומר, דניאל, אורי, אליה, יובל והלל.
 • שם שני: הורים רבים בוחרים לתת לתינוקת שלהם שם שני. השם השני הנפוץ ביותר שניתן היה אסתר. השני בשכיחותו היה רחל, ואחריו שרה, מרים, לאה, חנה ורבקה.
 •  

  שמות של בנות – המאגר המלא

  כדי להקל עליכם, צירפנו מאגרים של שמות לבנות שיעזרו לכם לבחור את השם לתינוקת שהצטרפה למשפחה.

   

  "טעם של פעם"- שמות לבנות מהתנך

  לא מעט שמות פופולריים לבנות מתבססים על שמות של בנות מהתורה ודמויות מפתח מסיפורי העם היהודי. הנה כמה דוגמאות:

  אביגיל, אדר, אופיר, אדווה, איה, אלה, נועה, דניאל, ספיר, הודיה, אוריה, אליה, תמר, הדר, יובל, אפרת, יעל, מיכל, צפורה, רות, רחלי, נגה, נעמה, קרן, שרה, רותי, ענת, אלישבע, חנה, בת שבע, אבישג, הדסה, הגר, אסנת, יערה, איזבל, נעמי, אסתר, עומר, אביה, און, שובל, לוטן, עמנואל, שולמית, רננה, הללי, כרמי, רנה, חגית, יונה, אביטל, אחינועם, איילת השחר, עליזה, אסתי, בת גלים, דבורה, דינה, דקלה, חמוטל, יהודית, יקירה, ליאה, מירי, מרב, מרים, נתנאלה, סמדר, עטרה, עטרת, עינב, פנינה, צביה, צוף, ציונה, צפנת, רבקה, רינה, שילת, שלהבת, תמנע, תפארת, שושנה, רעיה, יוכי, יוכבד, ברכה, עדיה, שמרית, שלומית, רחל, שמחה, מיקי, ריקי, ציפורה, גילה, בושמת, גיתית, בתיה, מריה, לאה, עדה, חוה, טובה, אמונה, אדוה, שפרה, אהובה, עדינה, ראשית, מיטב, מירה, ברוריה, צילה, יהלום, מילכה, יעלי, אשירה, תרצה, תקווה, רבקה, נעה, זהר

   

  כוח השם – שמות יפים לבנות מהקבלה

  לפי הקבלה, שמות לבנות הם בעלי כח אדיר ויש כללים ברורים לפני שבוחרים שם לתינוקת החדשה: אין לתת לבנות שמות של בנים ולהפך, לא מומלץ לקרוא לתינוקת בשמות של עצים או פרחים, וכן יש חשיבות לאותיות המרכיבות את השם הנבחר. הנה כמה מהדוגמאות הבולטות והמומלצות:

  גל, נועה, מעיין, רוני, דניאל, רומי, לי, ליאן, אורי, אוריה, אליה, גיל, דור, עמית, אמה, אמילי, הדר, יהל, יהלי, יובל, ירדן, דנה, הילה, טליה, יעל, ליה, מאי, מאיה, מיכל, מירב, נגה, קארין, קורל, רעות, שי-לי, שיר, מיקה, גאיה, מיה, ליהיא, אמיליה, שי, נויה, טופז, ליאת, מיטל, הילי, רונה, ליאור, לירון, מאור, מור, מורן, עדי, רון, ים, חן, טל, רז, שרון, ליאם, ליאל, נטע, גילי, תהל, לוטן, עמנואל, פז, נוי, לירן, הללי, אלין, ליטל, אורטל, נוגה, איימי, אנה, אסתי, ימית, לוסיה, ליהי, ליז, סול, רבקה, רינה, אלמה, נטע לי, גוני, קורין, נוהר, שלומית, רחל, יעלי, תיאה, אייר, לידר, אליוט, נעה, זהר

   

  תוצרת הארץ - שמות נפוצים לבנות בגוון ישראלי

  יש שמות לבנות שרק שומעים ויודעים שמקורם מישראל. לאורך השנים היו מספר שמות פופולריים לבנות שהשתנו בהתאם לרוח התקופה, למשל מלחמות שהיו או אירועים משמעותיים. הנה מספר דוגמאות בולטות לשמות ישראליים שיכולים להתאים לתינוקת שלכם:

  אריאל, אביב, אביגיל, אדר, אופיר, אדווה, אורית, לילך, אור, גל, נועה, ניצן, מעיין, רוני, שירה, עדן, שקד, בר, שחר, יפית, ספיר, שני, אלינור, הודיה, לי, ליאורה, אורי, אלמוג, גיל, דור, עמית, שחף, שירן, הראל, אוראל, אלונה, תמר, הדר, יובל, ירדן, אפרת, גלי, דנה, דפנה, הדס, הילה, טליה, יעל, יפעת, כרמל, לינוי, מאי, מאיה, מיכל, מירב, צפורה, רות, רחלי, נגה, נעמה, קרן, ענבל, ענבר, רעות, שי-לי, שיר, שרה, רותי, ענת, נופר, כנרת, אלישבע, חנה, טוהר, בת שבע, תהילה, יונית, אבישג, אורלי, אילה, איילת, מיכאלה, שלי, עינת, עלמה, סיגל, הדסה, שי, הגר, אסנת, נאוה, יערה, טופז, חרות, בת חן, אביבה, סתיו, ליאת, לירז, מיתר, קשת, רינת, נעמי, מיטל, שונית, אורפז, ערבה, מוריה, אסתר, מזל, נחמה, חיה, טלי, אודליה, רונה, ליאור, לירון, מאור, מור, מורן, נועם, עדי, צליל, רון, רותם, תום, פאר, דני, אופק, עומר, זיו, זוהר, חן, טל, סיון, שרון, רביד, שביט, נטע, רום, אפי, גילי, שובל, שלו, אפק, גל-אור, מנור, פז, אושר, שוהם, נוי, לירן, שולמית, רננה, הללי, דניאלה, מלי, פרח, ליטל, אורטל, נוגה, אושרת, איילה, אתי, דורית, דליה, חגית, זיוה, ליעד, מרום, אורנה, עליזה, גילת, גלית, דבורה, דינה, דנית, דקלה, דרורית, ורד, זהבה, חבצלת, חדוה, חופית, חלי, חמוטל, חנית, טהר, יהודית, ימית, יסמין, יעלה, יערית, יפה, ירדנה, ישראלה, כוכבה, כרמית, כרמלה, לבנה, לבנת, ליהי, לילית, לימור, מירי, מלכה, מרב, מרים, נורית, עירית, פריאל, צהלה, צופיה, ציונה, רבקה, רויטל, רינה, שירז, שירי, תמרה, שושנה, גוני, דלית, ברכה, עידן, רחל, אביאור, תמרי, שירין, שמחה, אבידר, אודם, אוסי, ציפי, חפר, מיקי, מורל, שירלי, שרית, אביביה, עידית, גילה, מאירה, אביאלה, בושמת, בתיה, אביחן, לאה, יופית, טובה, אדוה, אהובה, מרגלית, אליענה, מנוחה, סימה, תהלה, קמה, אריאלה, אודאל, חני, נאיה, תלמה, עדיאל, הלליה, לינור, צילה, יעלי, אשירה, אייר, תרצה, קרין, תחיה, תקווה, רבקה, ניב.

   

  שם שיפתח לה דלתות - שמות מיוחדים לבנות בסגנון בינלאומי

  יותר ויותר הורים משתמשים במאגרי שמות פופולריים לבנות מחו"ל כדי לבחור את השם לתינוקת החדשה. אין כמו לגרום לבת שלכם להרגיש מיוחדת, והשם שלה בהחלט יכול להבליט אותה. הנה כמה רעיונות של שמות לבנות ברוח בינלאומי שיכולים לסייע לכם בבחירת שם לתינוקת:

  ליאן, אן, אמה, אמילי, מיה, אדל, אמיליה, אוולין, איזבל, יולי, שרון, אלן, ליב, מילי, מישל, נלי, קים, אלין, ויקטוריה, בלה, נורי, ניל, אילי, אווה, איימי, אלינה, אליס, אליסה, אמנדה, אנדראה, אנה, ג'וליה, ג'ולייט, ג'יזל, ג'יין, ג'נט, ג'ני, ג'ניפר, ג'סיקה, גבריאלה, גרייס, דבי, דיאנה, היילי, הילרי, ויויאן, ויולטה, ולרי, ולריה, זואי, טטיאנה, טיה, טינה, כרמן, לונה, לוסי, לוסיה, לילי, ליליאן, מארי, מיי, מלאני, נטלי, ניקה, ניקול, סאלי, סול, סופי, סופיה, סלין, סנדי, סנדרה, פמלה, קארינה, קטלין, אלמה, אליזבת, אוליביה, ביונסה, יאנה, הלן, דילן, נדין, קורין, ויטל, ויטלי, סוני, קטי, סשה, לין, ליאונורה, לנה, לטיסיה, מירלי, ברנדה, רפאלה, בילי, אשלי, סוזן, אלכסה, קייט, אולגה, נינט, איב, אוליאנה, רובין, מישה, שירלי, בנו, ריקי, אודט, אדית, מרקו, מריה, שאנל, מרטינה, מילה, שיינא, מייה, לייה, גולדה, נינה, יוטא, אמי, לני, אליזבט, פסיה, אמלי, גיטי, מינדל, נסיה, הניה, ליאנה, איידל, אלכסנדרה, טויבא, עטל, צירל, פרידא, בריינדל, רייזי, זיסל, עלקא, פראדל, הינדל, לילה, שיינה, מינה, פרידה, הני, שאשא, מינדי, שיינדי, אמור, יענטא, מאטיל, אריקה, אנבל, לורי, קרולינה, תיאה, ליר, שנאל, ארין, מיילי, מורין, שינא, מלודי, לריאן, בל, גולדי, ריזל, טומי, פולי, אליוט, אנני, ג'ולין, נליה, אל

   

  קיים מגוון רחב של  שמות לבנות ולכן חשוב שתזכרו ,כי גם אחרי שבחרתם שם אחד או יותר שאתם אוהבים, ברגע שתפגשו לראשונה את התינוקת, ככל הנראה תדעו מה הכי מתאים לה. כדי לעזור לכם להחליט יצרנו את מחולל השמות ובו מאגר של שמות לבנות, כולל מידע נוסף שרלוונטי לכל שם, ואפשרות ליצירת רשימה של שמות אהובים במיוחד. במידה ויש לכם תאומיקס (תאומים בן ובת), או שהגעתם לכאן בטעות ויש לכם בן בבטן, תוכלו למצוא גם שמות רלוונטיים לבנים במחולל השמות שלנו או במאמר יעודי על שמות לבנים.

  בנוסף להכנת רשימת שמות לבנות, חשוב גם שתתעדכנו בכל מה שעובר עליך אמא ועל התינוקת שברחם. מוזמנים להירשם לאתר ולקבל מדי שבוע מידע על התפתחות התינוקת ברחם, טיפים מעולים עבורכם וגם קופונים או מידע על מבצעים לפני כולם.

  בנוסף אולי תאהבו את: