מחולל שמות לתינוקות

"איך אקרא לתינוק שלי?" שאלה שרבים מההורים שואלים. עם מחולל השמות שלנו, בחירת השם המושלם לתינוק או לתינוקת, תהיה קלה ופשוטה!

נמצאו 0 שמות

סינון שמות
סינון שמות
מיון לפי

נמצאו 0 שמות

1. בחרו ב'מאפייני חיפוש', על מנת לקבל את התוצאות הכי מתאימות.
התחילו עם בחירת המגדר הרצוי . האם אתם מחפשים שמות לבנות או לבנים? או שתשאירו את השדה ריק, וכך תוכלו לקבל רשימת שמות של בנים ובנות, מתוכם תוכלו לבחור את השם שלכם.

 

בשלב הבא, תוכלו לבחור שמות השייכים לנושאים מסוימים. ייתכן שתרצו לחפש שם בינלאומי, מהמקורות או בהשארת הטבע הארצישראלי. נסו לשאול את עצמכם: האם אתם מתעניינים בשמות מיוחדים לבנות או לבנים מעולם המים? אולי דווקא שמות בינלאומיים לבנות הנפוצים במדינה בה אתם אוהבים לבקר? ומה עם שמות מקוריים בעלי משמעות מיוחדת?

 

כעת, תוכלו לבחור את שפת המקור. ייתכן שתרצו לבחור מרשימת שמות בשפה העברית בלבד או שתעדיפו שמות בינלאומיים לבנים ולבנות.

 

ניתן גם לבחור בשמות המתחילים באות מסוימת, או בשמות ארוכים או קצרים במיוחד.

 

ייתכן ואתם סקרנים לגבי משמעות השם או רוצים רק לקבל השראה כבסיס להחלטה? הגדרת המאפיינים תעזור לכם להתמקד ולזקק את השמות שמתאימים לכם.

 

מוזמנים לבחור כמה מאפייני חיפוש שתרצו! ככל שתבחרו בכמות מאפיינים גדולה יותר, כך יצטמצם מספר התוצאות שתקבלו. עם זאת, שימוש במאפייני החיפוש, יאפשר למחולל השמות שלנו לדייק ולמצוא עבורכם את השם שהכי מתאים לכם, וגם ולסנן את השמות שפחות מתאימים לחיפוש.

 

2. גלו את השמות שמחולל השמות שלנו מציג בצורה אוטומטית.
ברגע שתהיה לכם רשימת שמות המתאימה לפילטרים שסימנתם, תוכלו למיין את התוצאות על פי פופולאריות או לפי סדר אלפביתי.

 

3. שמרו את השמות המועדפים עליכם.
לאחר שנרשמתם, תוכלו לסמן את כל השמות שאתם אוהבים. סימון השמות יאפשר שמירתם בפרופיל האישי, כדי שתוכלו ליצור בקלות את רשימת השמות האהובים עליכם.

חיפוש שם בעל משמעות מיוחדת יכול להיות קשור לתרבות, ללאום או למגוון תחומי עניין, החל משמות לבנים מהטבע ועד לשמות של דמויות נשיות מרכזיות מתחום התיאטרון, הקולנוע או המוזיקה.

 

במשטרים מלוכנים לדוגמא, אנשים שואבים לעתים קרובות השראה משמות של משפחת המלוכה, המסמלים חן, כוח ועוצמה. שמות אלו שרדו במשך דורות רבים וסביר כי יישארו באופנה לעוד שנים רבות, כדוגמת שמותיהם של הנסיך ג'ורג' והנסיכה שרלוט, השייכים למשפחת המלוכה הבריטית.

 

השראה לשמות בינלאומיים לבנים או לבנות, ניתן לקבל גם מהמיתולוגיה העתיקה ומהאגדות. במידה והרעיון מוצא בעיניכם חשוב לזכור דבר אחד חשוב: גם אם מצאתם שם מיתולוגי שאהבתם במיוחד רק לפי איך שהוא נשמע, כדאי לבדוק גם את המשמעות שלו לפני שתכתבו אותו בתעודת הלידה.

 

אנשים מסביב לעולם אוהבים שמות לבנות מהתנ"ך, מפני שהם משקפים את האמונה שלהם. כך גם לגבי שמות לבנים מהתורה, מאדם ועד זכריה. מוחמד ופאטימה לדוגמא, הם שניים מהשמות הפופולריים ביותר בעולם המוסלמי. לפי הקבלה ישנה משמעות גדולה לבחירת שם התינוק, דבר המגשר בין הרוח לחומר. כך גם לגבי האותיות מהן מורכב השם, אופן כתיבתו והצורה בה הוגים אותו.

 

ישנן התרבויות, בהן לזמן המדויק בו נולד התינוק יש חשיבות גדולה בתהליך מתן השם. בהודו, למשל, המזל האסטרולוגי של התינוק קובע את אחת עד ארבע האותיות הראשונות בשמו, והשאר נקבע על פי משמעותו. שמות בעלי משמעות חיובית נבחרים לעתים קרובות מתוך תקווה כי התינוק יגדל ויאמץ את התכונה לעצמו, כמו בשם דאיה, שמשמעותו "חמלה" בהינדי.

 

ישנם הורים הבוחרים את שם היילוד רק בגלל שהוא נותן להם הרגשה טובה או שהוא קשור לזיכרון עבר מתוק ונעים. אחרים, מתייחסים למשמעות הנומרולוגית של השם דהיינו, לפרשנות המיסטית של הייצוג המספרי של סכום האותיות. חשוב גם לשים לב לאופן הניקוד של השם, ההטיה והאם מבטאים אותו במלעיל או במלרע.

 

בין אם תבחרו את שם התינוק על-פי חשיבות תרבותית או פשוט כי אתם אוהבים את איך שהוא נשמע, ישנו מגוון רחב של שמות לתינוקות, כולל שמות יוניסקס לבנים ובנות, שיכול להתאים לתינוק או לתינוקת שלכם. גם אם אתם מחפשים משהו יחיד במינו, ועדיין לא החלטתם מה בדיוק - פמפרס כאן כדי לעזור.

 

ישנם שמות מיוחדים לבנים או שמות יפים לבנות עליהם לא חשבתם כלל, שיכולים למצוא חן בעיניכם וברגע אחד יכולים להפוך להיות השם של התינוק שלכם. בכל דרך בה תבחרו, אנחנו גם ממליצים להכין רשימה של שניים - שלושה שמות ששניכם אוהבים, ולחכות לרגע הלידה. כאשר תפגשו בו לראשונה את תינוקכם ייתכן ותדעו בו ברגע, מהו השם המתאים לו ביותר.

הסכמה לשימוש בעוגיות