Sex-during-pregnancy

כל מה שאת צריכה לדעת על סקס בהריון

סקס בהריון – מותר או אסור? האם ישנן תנוחות סקס בהריון המומלצות עבורי? קראי כיצד מבצעות סקס נשים בהריון וכיצד ניתן לחוות אורגזמה בהריון.

מין הוא חלק טבעי מיחסי אהבה בין בני זוג, ועבור נשים רבות במהלך הריון סקס יכול להיות בטוח לחלוטין, אבל ייתכן שתבחיני בשינויים מסוימים. לדוגמה, הדחף המיני שלך עשוי להיות שונה לחלוטין, וייתכן שתצטרכי למצוא תנוחות נוחות בסקס כדי להסתדר עם הבטן הגדלה שלך. אולי יש לך שאלות על סקס בהריון כמו האם סקס נשים בהריון הוא בטוח, האם זה תקין כשמופיע דימום אחרי סקס, ומתי אפשר שוב לקיים יחסים בטוחים אחרי הלידה. כאן אנו משיבים על כמה מהשאלות שלך על סקס בהריון וחשוב שתפני לרופא או לרופאה שלך אם את מוטרדת ממשהו או זקוקה למידע נוסף.

האם אני יכולה לקיים סקס בהריון והאם זה בטוח?

אם את בריאה ואין לך בעיות במהלך הריון סקס לרוב יהיה בטוח, ויכול להיות גם מהנה. ליתר ביטחון, זה רעיון טוב לשאול קודם את הרופא או הרופאה שלך, במיוחד אם יש לך סיבוכים בהריון או שהיו לך סיבוכים בהריון קודם – במקרה כזה ייתכן שקיום סקס אינו בטוח עבורך.

יש נשים שמהססות לקיים סקס מפני שהן מרגישות שיש אדם שלישי איתן במיטה, או שהתינוק שלהן "צופה" במעשה. את יכולה להירגע! בזמן שאת נהנית לך, תנועות הנענוע ודאי יגרמו לקטנטן שלך לנמנם בפנים.

סקס בהריון או אורגזמות לא יזיקו לתינוק שלך. מי השפיר ושרירי הרחם מגינים עליו. בנוסף, הפקק הרירי, שחוסם את פתח צוואר הרחם, מסייע לשמור על התינוק מפני זיהום.

האם זה תקין שהדחף המיני שלי שונה?

האם מין הוא הדבר האחרון שאת חושבת עליו? או שהיצר המיני שלך נכנס להילוך גבוה? שני התרחישים תקינים במהלך ההריון, ואת עשויה אף לגלות שהחשק שלך למין עולה ויורד. הרצון שלך במין יכול להיות מושפע מדברים רבים, לרבות עלייה וירידה ברמות ההורמונים, השינויים בגופך, והרגשות שלך. רמת התשוקה המינית שלך יכולה להשתנות בכל שליש של ההריון:

 • השליש הראשון. השינויים בגופך וההורמונים של ההריון יכולים לגרום לך להרגיש קצת יותר סקסית בתחילת ההריון. מנגד, ייתכן שהיצר המיני שלך דווקא יפחת בגלל בחילות בוקר, תחושת עייפות, רגישות או כאב בשדיים, וצורך להשתין לעתים תכופות.
 • השליש השני. חלק מתסמיני ההריון המטרידים של השליש הראשון עשויים להירגע בשליש השני. בנוסף, הבטן שלך עוד לא גדולה מדי כדי להפריע לך במהלך תנוחות סקס בהריון. יכול להיות שבסביבות תקופה זו תרגישי חשק מיני מוגבר. למעשה, זרימת הדם המוגברת לאזור האגן ולשדיים עשויה להעצים את העונג המיני שלך. זכרי שכל אישה שונה, ובכל שלב במהלך ההריון התחושות הרגשיות והגופניות שלך עשויות להשפיע על הדחף המיני שלך.
 • השליש השלישי. ככל שהבטן שלך גדלה, את עשויה לגלות כי מספר תנוחות סקס בהריון לא נוחות לך, ויכול להיות שגם תרגישי פחות חשק למין בעודך מתכוננת ללידה. גורמים אחרים כמו עלייה במשקל וכאבי גב גם יכולים לצנן את התלהבותך ממין. זה תקין לחלוטין שהדחף המיני שלך ירד בזמן הזה. זכרי שיש עוד דרכים להרגיש חיבור לבן הזוג, כמו שיחות על הרגשות שלכם, חיבוקים ונשיקות.
 •  

האם יש נסיבות שבהן צריך להימנע ממין?

אף שהרופא או הרופאה שלך יוכלו להשיב על שאלה זו בדרך הנכונה ביותר עבורך, מוטב להימנע מיחסי ממין אם

 • ילדת פג בלידה קודמת, או שהיו לך סימנים של לידה מוקדמת בהריון הזה
 • יש לך אי ספיקה של צוואר רחם (incompetent cervix), שבה צוואר הרחם נפתח מוקדם מדי במהלך ההריון ומגדיל את הסיכון ללידה מוקדמת
 • יש לך שליית פתח, וזה אומר שהשליה מכסה את כל או חלק מצוואר הרחם
 • ירדו לך המים – אחרי שזה קורה, צריך שלא ייכנס דבר לנרתיק
 • היה לך דימום אחרי סקס בהריון (התייעצי עם הרופא או הרופאה שלך אם היו לך יותר מכמה טיפות דם.)
 • יש לבן הזוג שלך זיהום המועבר דרך מגע מיני (יש מומחים הממליצים להימנע ממין אפילו עם קונדום, אך מוטב להתייעץ עם הרופא או הרופאה שלך לגבי מצבך הספציפי.)
 • יש לך הריון רב-עוברי.
 • האם יש תסמינים שעליי לפנות לרופא לגביהם?

  אם הבחנת בדימום כבד אחרי מין בזמן שאת בהריון, או שיש לך דליפה של מי שפיר, כאבים, או התכווצויות מכאיבות, פני לרופא או לרופאה מיד או הגיעי לחדר מיון. בזמן אורגזמה בהריון התכווצויות הרחם עשויות לגרום לתחושה לא נוחה במקצת, אך התכווצויות קלות אלה אינן מסוכנות ואינן סימן שהלידה מתחילה. טבעי גם שיהיו כאבים קלים או הכתמה קלה (כמה טיפות קטנות של דם) אחרי מין בהריון. אם יש לך תסמינים אלה, אפילו אם הם קלים, מומלץ להתייעץ עם הרופא או הרופאה שלך כדי לוודא שלא מדובר בבעיה חמורה.

  האם סקס בהריון ואורגזמות יכולים לגרום ללידה מוקדמת?

  התכווצויות של הרחם יכולות להיגרם מאורגזמות ומהחומרים הטבעיים המצויים בזרע, אך מין בהריון לא קשור בדרך כלל לסיכון מוגבר ללידה מוקדמת. עם זאת, אם את כבר נמצאת בסיכון מוגבר ללידה מוקדמת, שאלי את הרופא או הרופאה שלך אם סקס בהריון נכונים עבורך.

  יש הסבורים שביצוע סקס בהריון מסייע בזירוז לידה. אולם מומחים אומרים שלא סביר שמין מהווה טריגר ללידה – אפילו אם תאריך הלידה המשוער שלך כבר קרוב.

  האם עלינו להשתמש בקונדום בתקופת ההריון?

  אף שאינך יכולה להרות שוב, עדיין חשוב להשתמש בקונדום כדי להימנע ממחלות המועברות דרך מגע מיני, שאת עלולה להידבק בהן אם יש לבן הזוג שלך זיהום. זיהומים כאלה יכולים לגרום בעיות לתינוק שלך בזמן ההריון ובלידה. דברי עם הרופא או הרופאה שלך אם אינך בטוחה לגבי הסיכון ומה הכי נכון למצבך.

  אילו תנוחות מיניות נוחות יותר בהריון?

  חשוב למצוא תנוחות מהנות כשאת בהריון. אם תנוחה מסוימת לא עובדת עבור שניכם, נסו משהו אחר. מה שעובד בתחילת ההריון לא בהכרח יעבוד כשהבטן שלך תהיה גדולה הרבה יותר בשליש השלישי. אם יש לך איזשהו ספק לגבי הדרך הבטוחה, פני לרופא או לרופאה. שימי לב ששינויים הורמונליים יכולים לגרום תחושת יובש בנרתיק, ושימוש בחומר סיכה על בסיס מים יכול לעזור לשפר את הנוחות במהלך סקס בהריון.

  שאלה אפשרית מבן הזוג שלך: באיזה אופן "מין בהריון" שונה מהרגיל?

  בשעה שאת עוברת שינויים גופניים, הורמונליים ורגשיים כה רבים בתקופת ההריון, שיכולים להוביל לתנודות בחשק המיני שלך, גם בן זוגך עשוי לעבור שינויים רבים, ואולי תוהה מה השוני שיכול להיות ביחסי המין שלכם בהריון. השתדלו לשמור על ערוצי תקשורת פתוחים, והיי מודעת לכך שההריון שלך עשוי גם לשנות את היחס למין מצד בן הזוג שלך, שגם רגשותיו ורמת התשוקה שלו עשויים להשתנות בתקופה זו.

  ודאי שבן זוגך יודע שאת פתוחה לדבר על חיי המין שלכם, ושפנייה לייעוץ של רופא או רופאה יכול להועיל לשניכם. לסיום, זכרו שאפשר לשמור על אינטימיות גם בדרכים אחרות, כמו נשיקות, חיבוקים, או הענקת עיסוי חושני זה לזה.

  כמה זמן אחרי הלידה אפשר לקיים סקס בהריון שוב?

  בין אם הייתה לך לידה וגינלית או שעברת ניתוח קיסרי, גופך זקוק לזמן כדי להחלים. ככלל, אין תקופה מוגדרת שבה אסור לקיים יחסים, אם כי יש מומחים הממליצים להמתין ארבעה עד שישה שבועות אחרי הלידה. במקרה של לידה וגינלית, הדבר מאפשר לצוואר הרחם להיסגר ולפצעים שנגרמו מקרעים או חיתוך חיץ להירפא. במקרה של ניתוח קיסרי, מוטב להתייעץ עם הצוות הרפואי לגבי חזרה לסקס אחרי הניתוח. אם אינך בטוחה, הכי טוב לשאול את הרופא או הרופאה שלך, או פשוט להמתין עד לבדיקת המעקב אצל רופא/ת נשים (בדרך כלל שישה שבועות אחרי הלידה).

  מרגע שתקבלי את האישור מהרופא או הרופאה, חשוב להמתין עד שגם את וגם בן זוגך תרגישו בנוח. אם אחד מכם עוד לא מוכן, יועיל לדבר עם בן הזוג ולמצוא דרכים אחרות לשמור על אינטימיות ביניכם.

  באיזה אופן עשויים יחסי המין להיות שונים לאחר הלידה?

  כשתתחילי שוב לקיים יחסי מין, ייתכן שתגלי ששינויים הורמונליים גרמו לנרתיק להרגיש יבש מהרגיל, ואולי תרצי להיעזר בחומר סיכה על בסיס מים. כדי לחזק את שרירי הנרתיק לאחר הלידה, את יכולה לבצע תרגילים לחיזוק רצפת האגן. ייתכן גם שתגלי שהחשק המיני שלך חלש יותר. זה יכול להיות תוצאה של תחושת עייפות, מתח, דיכאון, או דאגה שיחסי המין יכאבו. טבעי שתחווי שלל רגשות לאחר לידת תינוק, אך אם את מרגישה שזה מפריע לחיי המין התקינים שלך התייעצי עם הרופא או הרופאה שלך. אכילה בריאה ופעילות גופנית גם יוכלו לעזור להחזיר לך את החשק המיני.

  רוב הזוגות חוזרים לחיי מין פעילים במהלך השנה שלאחר לידת תינוקם. חשוב לדעת שהביוץ שלך יתחיל ותוכלי להרות שוב עוד לפני שהווסת תחזור. אלא אם כן את מתכננת להרות שוב מיד, כדאי לדבר עם הרופא או הרופאה שלך על שימוש באמצעי מניעה המתאימים למצבך.

  בנוסף אולי תאהבו את: