4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

העובר שלך בשבוע 40 להריון

העובר שלך בגודל של דלעת.

רצון משל עצמו אתם אמנם מצפים להגעתו של בן משפחה נוסף השבוע, אך ייתכן שהעובר יעדיף להישאר מספר ימים נוספים או אף (שנעז לומר זאת?) מספר שבועות בחמימות של הרחם. במקרה כזה, תצטרכי פיקוח מקרוב של הרופא/ה על העלייה במשקלו של העובר ועל רמת הסבילות לצירים.

מגורים צפופים העובר מכורבל היטב בתוך הרחם. אם העובר במצג עכוז (כאשר כפות הרגליים או העכוז מופנים כלפי מטה), יתכן שיהיה ניסיון של הרופא/ה עשוי לסובב אותו. אם זה לא מצליח, תיבדק עמך האפשרות ללדת בניתוח קיסרי.

מלאך שמנמן העובר ודאי הגיע למשקל ולגובה הסופיים בלידה. התינוק הממוצע שוקל כ3.4 ק"ג וגובהו עומד על 52 ס"מ (גודל הבנים בלידה מעט יותר גדול מגודל הבנות). השומן מהווה עתה 15 אחוזים מהמשקל הכולל של העובר, והוא יסייע לתינוק לשמור על חום הגוף בעולם החיצוני. האיברים ומערכות הגוף מוכנים גם הם לחיים שמחוץ לרחם. העובר אגר עמילן בכבד, שיהפוך לגלוקוז לאחר הלידה, ויש לו גם מספיק נוזלים בגוף. בדומה לגמלים, גם העובר מצויד היטב למעבר חלק של הלידה ועד שחלב האם יגיע.

embryoimage-week40-700

ההריון שלך בשבוע 40

פינוקים של הרגע האחרון הלידה לא נחשבת מאוחרת עד שמגיעים לשבוע 42. למרות ההתרגשות לקדם את פניו של התינוק החדש, נסי להתייחס לימים אלה כהזדמנות להתפנק. פנקי את עצמך בפדיקור, הזמיני סרט או קראי ספר מהתחלה ועד הסוף. ברגע שהתינוק יוולד, את תהיי עסוקה 24 שעות ביממה ויעבור זמן רב עד שיהיה לך שוב פנאי לעצמך.

נחשו את הגיל שלי ברגע שהתינוק נולד, את עשויה לגלות שגילו האמיתי שונה מהגיל שחישבת לפי המחזור האחרון או יום ההתעברות. מיד לאחר הלידה, האחות או הרופא/ה במחלקת ילדים יעריכו את גיל ההריון לפי המאפיינים הפיזיים וההתפתחות הנוירולוגית. יכול להיות מעניין להשוות בין התאריכים השונים הללו!

הידעת? האם את מתרגשת לקראת הבכי הראשון של התינוק? ייתכן כי אינך יודעת שצינור הדמעות של התינוק בעצם אינו מייצר דמעות עד לגיל חודש בערך.

עצה קטנה לאמא הגיע היום הגדול! כיצד תוכלי לדעת מתי מתחילה הלידה? שלושת הסימנים הקלאסיים הם צירים סדירים המתרחשים במרווחי זמן המתקצרים מציר לציר; הפרשות ריריות מהנרתיק (הנקראות “פקק רירי”); או ירידת מים (הנקראת “פקיעת קרומים”). במקרה שאת חווה סימנים אלו, היכוני ללידה!

שבוע 40 של ההריון המשימות שלך

פנקי את עצמך בפדיקור, ספר או סרט לפני שהתינוק מגיע

קראי מידע שעוסק בשינויים החלים בגופך לאחר הלידה

איזו התרגשות! התינוק כבר כמעט כאן!

הירשמי לקבלת טיפים שבועיים להריון

שבוע 40 של ההריון המשימות שלך

פנקי את עצמך בפדיקור, ספר או סרט לפני שהתינוק מגיע

קראי מידע שעוסק בשינויים החלים בגופך לאחר הלידה

איזו התרגשות! התינוק כבר כמעט כאן!

הירשמי לקבלת טיפים שבועיים להריון