בחירת השם המתאים לתינוק מרגשת ונעימה ובו זמנית, יכולה להפוך לאתגר לא פשוט. ההיצע כל כך גדול, בין אם מדובר בשמות יוניסקס שמתאימים לשני המינים, שמות פופולריים לבנים, שמות מיוחדים ומקוריים או שמות ישנים וטובים ששימשו את ההורים שלנו ואת סבא וסבתא לדורי דורות. החלטנו לעזור לכם הפעם עם שמות בינלאומיים לבנים, שיכולים להתאים גם לישראל וכוללים: שמות אמריקאיים לבנים, שמות רוסים, שמות איטלקיים, ספרדיים ועוד. היתרון בשמות מסוג זה בא לידי ביטוי בהתאמתם האוניברסלית, דבר שיכול לעזור לילד שלכם כשהוא מטייל בעולם או מתנהל מול אנשים מארץ אחרת. יש גם משהו מגניב ושיקי בטרנד בחירת שמות לבנים בינלאומי או לועזי.

שמות אמריקאיים לבנים

ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, ממשיכה להשפיע עלינו במגוון תחומים, החל מתרבות, קולינריה ואפילו על הדרך בה אנו פועלים ועושים דברים מסוימים. כך גם לגבי שמות לועזיים לבנים. במהלך השנים, ארצות הברית ספיקה השראה לשמות מיוחדים לבנים, חלקם בעלי רקע לטיני או אנגלי ואחרים הנם שמות קלאסיים. מבדיקת השמות האמריקאים הפופולריים ביותר לבנים, גילינו כי ישנם לא מעט שמות שנפוצים גם בישראל.

להלן רשימת שמות אמריקאיים לבנים שזכו לפופולריות רבה ביבשת הגדולה:

 1. איתן

 2. אוליבר

 3. בנג'מין (בנימין)

 4. ג'יימס

 5. דניאל

 6. וויליאם

 7. ג'ייקוב (יעקוב)

 8. ליאם

 9. מייקל (מיכאל)

 10. נואה (נוח)

מעניין לראות את הטרנספורמציה שעוברים שמות לבנים אמריקאיים, כשהם עושים 'עלייה' לישראל. מה שכן, העובדה שהשמות הללו מתאימים גם לכאן וגם מעבר לים, בורסיה שונה, הופכת אותם לנגישים ושימושיים במיוחד.

כלי שימושי לתקופת ההריון

כלי שמות לתינוקות

מחולל שמות לתינוקות

סינון לפי מגדר:

בת

בן

יוניסקס

סינון לפי נושא:

טבע

מהמקורות

בינלאומיים

מיוחדים

שמות רוסים לבנים

המקורות של השמות הרוסים בדרך כלל קשורים למסורת, להיסטוריה או לזהות הסלאבית. רוסיה היא מדינה של אנשים מסורתיים שמעריכים את התרבות וההיסטוריה הרוסית הוותיקה. מסיבה זו ועוד, שמות רוסים לבנים בדרך כלל ישלבו חדשנות ומסורת. רוב ההורים ברוסיה גם רוצים להעניק לתינוק שלהם שם עם משמעות ברורה , לשמור על אישיותו ולעזור לו ליצור רושם טוב עליו בחברה, בבית הספר ובמקום העבודה בו יבחר כשיגדל.

לפניכם רשימת שמות רוסים לבנים שנמנים גם עם שמות בינלאומיים לבנים במדינות אחרות, רבים מהם שכיחים גם בארץ בשל היופי והייחודיות שלהם וגם בעקבות העלייה הרוסית שהשאירה חותם בכל פעם מחדש:

 1. אדריאן

 2. אולג

 3. אנדריי

 4. ג'רמי

 5. דימה

 6. דניס

 7. לאוניד

 8. מקסים

 9. סרגיי

 10. פבל

שמות ספרדיים לבנים

שמות ספרדיים לבנים פופולריים מאוד בארצות הברית ובקהילות הלטיניות ברחבי העולם. רובם מתגלגלים על הלשון, בדומה לשפה הספרדית, האהובה כל כך בישראל, אם בשל הקרבה למדינה או בעקבות הסדרות הלטיניות שהפכו פופלריות בשנים האחרונות. אם ברצונכם לקרוא לילד על שמו של גיבור ספרדי או שחקן טלנובלה מפורסם, ריכזנו עבורכם רשימת שמות ספרדיים לבנים:

 1. אלברטו

 2. אנטוניו

 3. דיאגו

 4. חוליו

 5. לאונרדו

 6. מנואל

 7. מרקו

 8. סרג'יו

 9. רוברטו

 10. רפאל

שמות בריטיים לבנים

השפעת הממלכה הבריטית שהייתה בעבר אימפריה, וחלשה על כרבע משטח העולם, ניכרת גם בשמות בריטיים לבנים. שמות אלו, הפכו לפופולריים ברחבי העולם ובמדינות רבות, שהיו תחת השפעת המושבות של הממלכה. להלן רשימת שמות בריטיים לבנים, הכוללים שמות אנגלים וותיקים לצד שמות טרנדים ועכשוויים, רובם הפכו לשמות בינלאומיים לבנים - מוכרים ואהובים:

 1. אדי

 2. אדם

 3. אוליבר

 4. אריק

 5. ג'יימס

 6. ג'ק

 7. פטר

 8. רובן (ראובן)

 9. סמואל (שמואל)

 10. תומאס

שמות איטלקיים לבנים

איטליה היא מדינה יפהפייה ובעלת השפעה על התרבות המערבית, החל ממאכלים טעימים להפליא, אופנה איכותית וייחודית, היסטוריה עשירה ושפה שנשמעת כמו שירה. כך גם כל אחד ממגוון שמות איטלקיים לבנים, רובם ככולם מתנגנים ומלאי חיים:

 1. אלפרדו

 2. אנטוניו

 3. ג'ובאני

 4. לאונרדו

 5. לואיג'י

 6. מריו

 7. פאולו

 8. פיליפו (פיליפ)

 9. פרמצ'סקו

 10. קרלוס

שמות גרמניים לבנים

שמות גרמניים, בדרך כלל עומדים בסטנדרטים של שמות בינלאומיים לבנים (או בנות), ואף נרשמים גם בספר החוקים. על פי החוק הגרמני, שם הילד חייב לציין את מינו של הילד ואסור לו להשפיע לרעה על רווחת הילד. שמות משפחה או שמות של מוצרים או חפצים לעולם לא יכולים לשמש כשם פרטי. כל שם שניתן לתינוק, מחוייב באישור הרשות, וכל שם חדש חייב להיכנס לספר הממשלתי, לאחר אישורו הרשמי על ידי המדינה. להלן רשימת שמות גרמניים לבנים שריכזנו עבורכם:

 1. אוליבר

 2. הנרי

 3. וויליאם

 4. לואיס

 5. ליאם

 6. מקס

 7. סבסטיאן

 8. קרלוס

 9. רוברט

 10. ריצ'רד

תהליך מציאת השם המתאים ביותר לתינוק שלכם, יכול לקחת קצת זמן ודורש התייחסות קפדנית ויחד עם זאת, זה יכול גם להיות מאוד כיף. למעשה, זו אחת ההחלטות הראשונות והגדולות שעליכם לקבל כהורים טריים. הטיפ שלנו, בין אם אתם אוהבים שמות אמריקאיים לבנים, שמות רוסים, שמות איטלקיים או שמות עבריים, הכינו רשימה מגוונת של שמות בינלאומיים לבנים, שמות יוניסקס, שמות עם משמעות, שמות מיוחדים וכדומה. מתוכה צמצמו את הבחירה ל 2-3 שמות. כשתפגשו את התינוק לראשונה, כבר תדעו איזה שם הכי מתאים לו. תוכלו לקבל השראה לשמות נוספים מהמאגר המלא שלנו של שמות לבנים, שיעזור לכם למצוא את השם שהכי מתאים לילד שלכם. בנוסף תוכלו למצוא רעיונות נוספים במאמרים שלנו על שמות מהטבע או אפילו שמות יוניסקס שמתאימים לשני המינים. בהצלחה!