4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

שבוע 39 להריון: התפתחות התינוק שלך

קצת עזרה מההורמונים. המערכת האנדוקרינית של תינוקך תפריש יותר הורמוני לחץ במהלך הלידה מאשר בכל זמן אחר בחייו. מרגע שהוא יצא מהרחם, ההורמונים הללו יעזרו לו לנהל את מערכות הגוף שלו ללא עזרה מהשליה שלך. השינויים האדירים הללו דורשים מאמץ רב מאוד והרבה אנרגיה, אבל הוא יהיה מוכן.

Pampers Wipes Fresh and CleanPampers Wipes Fresh and CleanPampers Wipes Fresh and Clean
הנשימות הראשונות של התינוק. הריאות של תינוקך ממשיכות להתפתח ממש עד לרגע לידתו. הריאות מייצרות חומר הנקרא סורפקטנט (surfactant) כדי למנוע מנאדיות האוויר להידבק זו לזו כשהוא ייקח את שאיפת האוויר הראשונה שלו. 

בוכה כמו תינוק. מיד לאחר שאיפת האוויר הראשונה והעמוקה תגיע היבבה הראויה לדיווה באופרה. צליל הבכי של התינוק הוא חוויה מתוקה-מרירה; נכון שאף אחד לא אוהב לשמוע ילד שמבטא פחד או אי נוחות, אך בכי רועם אומר שהוא נושם היטב. אל תצפי לראות דמעות עדיין; בלוטות הדמעות לא ייצרו דמעות בזמן הבכי עד גיל כמה שבועות. ואם התינוק לא שיחרר את קריאת הלידה שלו, אל תדאגי: יש תינוקות שלא בוכים בלידה. הדבר החשוב הוא שהנשימה מתחילה.

embryoimage-week39-700

העובר בשבוע 39 להריון

אמיתי או לא. אם הצירים לא סדירים ונעלמים כשאת משנה תנוחה או מתהלכת, את קרוב לוודאי חווה צירים מדומים. עם זאת, צירים מדומים יכולים להפוך לצירים אמיתיים בתוך דקות. מדדי את זמני הצירים - מרגע שהם מופיעים במרווחי זמן קבועים, ומגיעים כל חמש דקות במשך שעה לפחות, התקשרי לרופא/ה, למיילדת או לאחות. אם המים יורדים, זה מתחיל.

ממלכת הכאב. יש לך אפשרויות רבות בכל הנוגע לתרופות לשיכוך כאבים. חלק מהתרופות מפחיתות את עוצמת הכאב, ואחרות ממש חוסמות אותו. אינך חייבת לקבל את ההחלטה הסופית כעת, אך היערכי לדון עם הרופא/ה שלך לפני היום הגדול על האפשרויות שעומדות לרשותך.

שבוע 39 של ההריון המשימות שלך

שימי לב לתדירות הצירים כדי לוודא שאת לא בלידה מדומה

בחרי את השמות הסופיים לתינוק

שוחחי עם אמהות אחרות על חוויות חיוביות בלידה

הירשמי לקבלת טיפים שבועיים להריון

שבוע 39 של ההריון המשימות שלך

שימי לב לתדירות הצירים כדי לוודא שאת לא בלידה מדומה

בחרי את השמות הסופיים לתינוק

שוחחי עם אמהות אחרות על חוויות חיוביות בלידה

הירשמי לקבלת טיפים שבועיים להריון