4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

העובר שלך בשבוע 38

העובר שלך בגודל של עלי כרישה.

אוטוטו בשלב זה, העובר שלך נחשב כאילו עבר הריון מלא, אף על פי שתאריך הלידה המשוער נקבע לעוד שבועיים מעכשיו. שמונים וחמישה אחוזים מהתינוקות נולדים בטווח של שבועיים מהתאריך המשוער, לכן סביר שתלדי מתישהו במהלך ארבעת השבועות הבאים.

שינויים בשטח העובר שלך משיר את הלנוגו, השיער הדקיק שכיסה את גופו במשך חודשים. יכול להיות שחלק מהשיער יישאר על כתפיו, על מצחו ועל צווארו בלידה. העובר מתחיל להיפטר גם מהוורניקס, החומר דמוי השעווה שהגן על עורו ממי השפיר.

ניהול הפסולת אז מה בעצם קורה לוורניקס וללנוגו המושלכים? חלקם יגיע למעי העובר ויהפוך לחלק מהמקוניום. מקוניום הוא החומר הירוקשחור דמוי הזפת שיהפוך ליציאה הראשונה של התינוק לאחר הלידה. המקוניום מכיל גם תאים מתים, מי שפיר וחומרי פסולת מהכבד, מהלבלב ומכיס המרה של התינוק.

מאטים את הקצב קצב הגדילה של העובר עשוי להאט בשלב זה, אך עדיין מתרחשת התפתחות. אורכו של העובר קרוב לוודאי מתקרב ל49‏51 סנטימטרים ומשקלו כ3 קילוגרם.

embryoimage-week38-700

ההריון שלך בשבוע 38

ממטרות השתן ככל שהעובר גדל, הוא מפעיל יותר ויותר לחץ על שלפוחית השתן. אף על פי שהשלפוחית לחוצה עד אפס מקום, המשיכי לשתות מים כדי לא להתייבש.

בתנוחה הנכונה זה הזמן לעבור על הרשימות שלך מקורס ההכנה הלידה ולחשוב איזו תנוחה את מעדיפה בזמן הצירים. בין אם בעמידה, על ארבע או בישיבה על כיסא נדנדה, כדאי להתאמן בבית על התנוחות השונות לפני שהיום הגדול מגיע.

הביתה בבטחה את צריכה כיסא תינוק לרכב שגבו מופנה קדימה כדי להסיע את התינוק הביתה מבית החולים בצורה בטוחה (וחוקית). זכרי כי רק חמישה אחוזים מהתינוקות נולדים ביום הלידה המשוער, כך שכדאי לעשות זאת זמן רב מראש.

הידעת? בשלב זה, העובר ודאי מתחיל לנוע כלפי מטה (“לרדת” או “להתבסס”) לכיוון האגן כהכנה ליום הלידה. החדשות הטובות הן שאת תצליחי לנשום בקלות רבה יותר; החדשות “הרעות” הן שהעובר ממוקם נמוך יותר באזור האגן ולוחץ כנגד השלפוחית, ועל ידי כך יגרום לך לבקר בשירותים לעתים תכופות יותר!

שבוע 38 של ההריון

המשיכי לשתות הרבה מים ונוזלים אחרים כדי למנוע התייבשות

עברי על תנוחות הלידה שאת מעדיפה

התקיני את מושב הבטיחות של התינוק ברכב

הירשמי לקבלת טיפים שבועיים להריון

שבוע 38 של ההריון

המשיכי לשתות הרבה מים ונוזלים אחרים כדי למנוע התייבשות

עברי על תנוחות הלידה שאת מעדיפה

התקיני את מושב הבטיחות של התינוק ברכב

הירשמי לקבלת טיפים שבועיים להריון