בשבוע 20 להריון את במחצית הדרך, וטבעי שתתהי "מה גודל התינוק שלי?" מסתבר שהתינוק יכול לשקול בין 213 ל-298 גרם, ואורכו בין 16 ל-22 ס"מ - בגודל כזה שכבר אפשר להחזיק אותו בכף היד. מעבר לגלגולים ובעיטות, יכול להיות שהתינוק שלך גם משהק! בשבוע הזה את עשויה גם לבחור לעבור בדיקת אולטרסאונד של אמצע ההריון. תופעות ההריון בשבוע הזה כוללות עצירות, פרצי אנרגיה, והתקפי רעב. בשלב הזה של ההריון, טבעי שתעלי במשקל בין 0.5 ק"ג עד 1 ק"ג בכל שבוע. למידע נוסף על מה שצפוי לך בנקודת האמצע של ההריון, המשיכי לקרוא את הסיכום שלנו לאבני הדרך המרגשות של השבוע.לך בגודל של מֵלון קטן. משקלו של העובר עומד על כ210‏250 גרם ואורכו כ22 ס""מ. בגודלו הנוכחי, העובר יכול לשבת בתוך כף ידך. בשבוע זה, העובר מכוסה לחלוטין בוורניקס, החומר השמנוני המגן על עורו העדין מנוזל מי השפיר.

Your Go-To Pregnancy Guide

שבוע 20 להריון: התפתחות התינוק שלך

הרבה מאוד גדילה מתרחשת שם בפנים. גלי על מה התינוק שלך עובד השבוע:

לחוש את העולם. התינוק מתחיל לחוות את העולם סביבו, גם אם עולמו מצומצם יחסית. מוחו הקטן עובד שעות נוספות כדי לפתח את מרכזי העצבים המוקדשים לחושים. ככל שחושיו מתחזקים, הוא מגיב יותר לפעילות שלך, לצלילים בסביבה, ואפילו לטעמם של מי השפיר.

זמן לזוז. סביר שבסביבות השבוע הזה, תוכלי להרגיש את תנועות התינוק שלך – באנגלית קוראים לזה quickening. בשבועות הקרובים, את עשויה להרגיש קצת גלגולים, בעיטות ו"צלילות", כי כרגע יש לתינוק שלך שפע של מקום לתמרונים.

שיהוקים. בנוסף לדחיפות קטנות, אולי תשימי לב גם לנענוע קצבי - התינוק משהק! רוב התינוקות משהקים ברחם, זה כנראה נגרם מעוויתות של הסרעפת שלהם שעדיין אינה מפותחת. אבל אין צורך לדאוג – השיהוק לא גורם לו נזק.

ראש וראשון. השיער החדש הזה הוא כבר לא הפלומה הרכה שמכסה את גוף התינוק - זה הדבר האמיתי. מרביתו, עם זאת, ינשור כשבועיים לאחר הלידה. במקום אחר בראשו של התינוק, עצמות האוזן הפנימית כבר התפתחו במלואן, והאף מתחיל לקבל צורה.

כמו עור שני. בסביבות השבוע הזה, תינוקך מכוסה לחלוטין בוורניקס, חומר שומני המגן על עורו העדין ממי השפיר.

מציצת אצבע. יכול להיות שתינוקך מוצץ אצבע בשבוע הזה, עם התפתחות רפלקס המציצה. הרחם מגיע עד הטבור שלך. השבוע, הרחם הגיע לפי שלושה מגובהו המקורי, וחלקו העליון בטח מגיע לגובה הטבור שלך. מעתה ואילך, הרחם שלך יגדל כסנטימטר אחד בשבוע עד הלידה.

embryoimage-week20-700

אם תעברי אולטרסאונד בשבוע 20:

השבוע, או מתישהו באמצע ההריון (בדרך כלל בין שבוע 18 ל-22), ייתכן שתעברי בדיקת אולטרסאונד שבה הרופא/ה שלך יבדוק את הגדילה וההתפתחות של העובר, יאשר את תאריך הלידה המשוער, יבדוק מומים מולדים מסוימים, ויעריך את בריאות השליה וחבל הטבור. הרופא/ה גם יספור את אצבעות הידיים והרגליים של התינוק.

יכול להיות שזאת הפעם הראשונה שתקבלי הצצה על התינוק שלך, וההורות תתחיל להרגיש לך אמיתית פתאום. בקשי לקבל הדפס של תמונת האולטרסאונד, כדי שתוכלי להתחיל להכין את אלבום התמונות הראשון של תינוקך.

שבוע 20 להריון: תופעות ההריון שלך

אלו חלק מתופעות ההריון שצפויות לך בסביבות השבוע הזה:

עצירות. הפעילות ההורמונלית והתינוק הגדל שדוחף את המעיים שלך יכולים לגרום לעצירות. זה יכול להיות לא נעים, אך השתדלי לשתות הרבה מים ולאכול יותר סיבים כדי לעזור לקדם את העניינים. תוספת אנרגיה. את בעיצומו של השליש השני, הנחשב בעיני רבים ל"ירח הדבש" של ההריון. זה אומר שאולי יש לך עודפי אנרגיה לעשות תרגילים שמתאימים להריון או לארגן את הבית לבוא התינוק.

רעב. ככל שתינוקך גדל ברחם והבחילות שאולי הורגשו בשליש הראשון נרגעות, ייתכן שתרגישי רעבה מהרגיל.

דרך אגב, את אולי תוהה כמה חודשים זה שבוע 20. את בערך בחודש הרביעי, אך מאחר שכל חודש ארוך במעט מארבעה שבועות, זה רק בערך.

אם את בשבוע ה-20 להריון עם תאומים, תשימי לב שהבטן שלך גדלה מהר יותר מאשר עם תינוק אחד. קראי עוד על מה שקורה בכל שבוע בהריון עם תאומים.

שאלות נפוצות בשבוע 20

תשובות לשאלות נפוצות בקצרה

  • בתקופת ההריון האב לעתיד מתקשה לעתים להסתגל, מפני שאת אבני הדרך החשובות של ההריון חווה האם. הביאי איתך את בן הזוג לבדיקת האולטרסאונד, וערבי אותו בסיעור מוחות משותף לבחירת שם לתינוק. לקבלת דרכים נוספות לעזור לבן זוגך להתמודד, קראי איך אבות יכולים להתכונן להורות.

  • דברי עם הרופא/ה שלך על פעילות בטוחה בהריון. אפשר לשקול משהו כמו יוגה להריון, וכדאי לך לקרוא את הטיפים שלנו לפעילות גופנית בהריון כדי לקבל עוד קצת השראה.

  • הרופא/ה או האח/ות יוכלו לתת לך ייעוץ בהתאם למצבך האישי, ובהתחשב במשקלך בתחילת ההריון. מומחים רבים ממליצים על עלייה במשקל של 0.5-2 ק"ג בממוצע בשליש הראשון, ולאחר מכן חצי ק"ג עד 1 ק"ג בשבוע במהלך השליש השני