אין הרבה מאורעות חשובים בחיי התינוק שמרגשים כמו המילים הראשונות שלו. התינוק שלכם עשוי למלמל את ה“אבא” או “אמא” הראשונים שלו בסביבות גיל שישה עד שמונה חודשים. בסביבות יום הולדתו הראשון ייתכן שיוסיף כמה מילים חדשות לרשימה. הטיפים הבאים עשויים לעזור לכם לגרום לתינוק לדבר:

לקשקש איתו

דיבור עם התינוק שלכם מלמד אותו אוצר מילים חדש ומעודד אותו לומר את המילים הראשונות. תפרשנו לו את המטלות היומיומיות ותקריינו כשמגיעים לסביבה חדשה כדי שיכיר מילים חדשות.

תפתחו שיחה

עקבו אחר תחומי העניין של ילדכם ותנו לו להדריך אתכם בנושאי השיחה. למשל, אם ילדכם בוהה בכלב וממלמל, הפכו את הכלב לנושא השיחה וחזרי על המילה “"כלב"” תוך שאתם מצביעים על הכלבלב.

התמקדו בשגרות ובחזרות

פעילויות יומיומיות, כגון זמן האמבטיה, זמן הארוחה וזמן החלפת החיתול, הן הזדמנויות מושלמות לנהל את אותן השיחות עם ילדכם בכל יום. בזמנים אלה הוא יתחיל לקלוט מילות מפתח וביטויים ולקשר אותם עם הפעילות.

הדגימו לתינוק שלכם כיצד לדבר

כדי לעזור לתינוק שלכם לפתח את כישורי השפה שלו, דברו במשפטים איטיים וקצרים וחכו שהוא ינסה לחזור על דברכם כשיהיה מוכן. עזרו לו לזהות עצמים ומלים דרך משחק.

פשוט זכרו שיש ילדים שמתחילים לדבר מוקדם, ואחרים לוקחים את הזמן עד שהוגים את המילים הראשונות. ילדכם יעלה על הגל מהר מאוד!