4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

אורכו של התינוק שלך בשבוע 22 הוא בין 23 ל-28 ס"מ, ומשקלו 370 עד 450 גרם. כעת יש לתינוקך רק 1% שומן גוף, אך הוא יתחיל לצבור מה שמכונה שומן חוּם, שמסייע לשמור על חום גופו. בהחלט ייתכן שאת מרגישה את תנועות העובר השבוע. ככל שבטנך הולכת וגדלה, רוב האנשים יוכלו לדעת שאת בהריון, וזה יהפוך את ההריון למשהו ממשי יותר עבורך. אם את תוהה כמה חודשים זה שבוע 22, ובכן, עכשיו את נכנסת בערך לחודש החמישי להריונך. הנה עוד כמה פרטים על מה שאת עשויה לחוות השבוע.


Your Go-To Pregnancy Guide Your Go-To Pregnancy Guide Your Go-To Pregnancy Guide

 

שבוע 22 להריון: התפתחות התינוק שלך

הנה כמה מהדרכים בהן תינוקך מתפתח בסביבות השבוע הזה להריון:

שומן תינוקות. בשלב זה, יש לתינוקך רק אחוז אחד של שומן גוף. אך מעתה ואילך, הוא יוסיף לעצמו שכבות של שומן שיעזרו לו לייצר ולשמור על חום הגוף. השומן של הקטנטן שלך דומה מאוד לשומן שאת צוברת על גופך בתקופת ההריון. הוא נקרא שומן חוּם, והוא הופך לאנרגיה בקלות - דבר שיוצר חום.
הגבות נוצרות. לתינוקך יש כעת גבות שאפשר לראות, והוא יכול לקמט את מצחו! שערות הגבה הדקיקות שלו (כמו השיער שעל ראשו) לא מכילות עדיין פיגמנטים, לכן צבען לבן. גם העפעפיים כבר התפתחו, אך הם יישארו סגורים ו"דבוקים" לעיניים לעוד מספר שבועות.
הגפיים פרופורציונליות. עכשיו הזרועות והרגליים של תינוקך פרופורציונליים (אך עדיין לא בגודלם הסופי). הוא בועט, מכופף, ומאגרף את כפות ידיו.

embryoimage-week22-700

שבוע 22 להריון: תופעות ההריון שלך

הנה כמה מתופעות ההריון שאת עשויה להרגיש בשבוע הזה:

תנועות התינוק. בסביבות שבוע 22 יש סבירות גבוהה שתרגישי את תינוקך זז לראשונה – זה נקרא באנגלית quickening. אולי עוד לא תרגישי בעיטות, אלא מעין רפרוף קל, או שתרגישי שהגפיים הקטנטנות של התינוק "נוקשות" על הדופן הפנימית של הבטן שלך.

ההריון מרגיש עכשיו ממשי יותר. הבטן גדלה מספיק כדי שבאמת "תרגישי" שאת בהריון, וגם כל יתר העולם יודע את זה. למרות כאבים פה ושם, השלב הזה של ההריון מהנה מאוד! את עוד לא גדולה כל כך שקשה לך לקשור שרוכים. בחילות הבוקר קרוב לוודאי נרגעו, והתיאבון שלך חזר. תיהני מהתקופה הזאת!

שאלות נפוצות בשבוע 22

מה גורם לכאבי האגן שאני מרגישה לפעמים?

כאבי אגן ככל שההריון מתקדם הם תופעה נפוצה. ההורמונים של ההריון מרפים את המפרקים שלך, כדי שהאגן יוכל להתרחב בזמן הלידה. זה מגביר את גמישותך, אך יכול גם לגרום לכאב מסוים.

 Your Go-To Pregnancy Guide

אילו שיטות להרגעת המתח עובדות באמת?

מידה מסוימת של מתח היא חלק בלתי נמנע מההריון. אך אם את מרגישה מתח קיצוני לפרקי זמן מממושכים, הדבר עלול להזיק לך ולתינוקך. בחיי היומיום שלך בבית או בעבודה, כדאי לך לשקול לצמצם את שעות העבודה או להעביר חלק מהמטלות שלך לאנשים אחרים. יש שיטות נוספות שתוכלי לנסות להקלת המתח. הוסיפי פעילות גופנית עדינה שמתאימה להריון לשגרה השבועית שלך; דברי על הפחדים והחרדות שלך עם מישהו שאת סומכת עליו; ונסי טכניקות הרפיה, כמו אמבט חם או מדיטציה.

שבוע 22 של ההריון המשימות שלך

אל תטלי תרופות ללא מרשם בלי להתייעץ קודם עם הרופא/ה או האח/ות שלך

אלו השבועות האחרונים שבהם תוכלי לקום מכיסאות ולשרוך את נעלייך בקלות. תהני מהם!

הגדירי תוכנית עיצוב וקניות לחדר של תינוקך

הירשמי לקבלת טיפים שבועיים להריון

שבוע 22 של ההריון המשימות שלך

אל תטלי תרופות ללא מרשם בלי להתייעץ קודם עם הרופא/ה או האח/ות שלך

אלו השבועות האחרונים שבהם תוכלי לקום מכיסאות ולשרוך את נעלייך בקלות. תהני מהם!

הגדירי תוכנית עיצוב וקניות לחדר של תינוקך

הירשמי לקבלת טיפים שבועיים להריון