4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

שבוע 17 של ההריון: התפתחות תינוקך

העובר שלך בגודל של בצל

קפיצת גדילה בשבוע זה, העובר מתחיל לעלות במשקל באופן משמעותי. השומן, הנקרא גם ""רקמת השומן"", מסייע לשמור על חום העובר והוא חשוב לפעולת חילוף החומרים משום שהוא מקור מצוין לאנרגיה. בשלב זה, אורכו של העובר עשוי להגיע ל17.3 סנטימטרים ומשקלו כ140 גרם.

תגובות טובות במשך מספר שבועות עובד העובר על שני רפלקסים בסיסיים מציצה ובליעה. עד לרגע לידתו, ירכוש העובר כמעט את כל הרפלקסים שיש לאדם בוגר.

בן או בת? אם יש לך בת, מתפתחת קבוצת רקמות מיוחדת ההופכת לרחם ולנרתיק. אם זה בן, אותן הרקמות יפנו בכיוון אחר הפין ייווצר ובלוטת הערמונית תתחיל להתגבש. התאים החדשים מפרישי הטסטוסטרון הם התאים העיקריים בהתפתחויות אלה.

embryoimage-week17-700

שבוע 17 של ההריון: התסמינים שלך

מצוקת מלתחה תם עידן החולצות חסרות הצורה והנעליים המגושמות היום יכולות אמהות לעתיד להתפאר בבגדי הריון אופנתיים ואיכותיים. לבוש זה עשוי להיות ההכרזה הפומבית הראשונה לקיומו של ההריון, אז תיהני מתשומת הלב!

על בדיקת מי השפיר אם את במצב המחייב בדיקת מי שפיר, זה כנראה יקרה בקרוב מאוד מרבית הרופאים מבצעים את הבדיקה לפני שבוע 18 להריון. “בדיקת מי השפיר היא השיטה היחידה המדויקת ביותר לזיהוי סוגים רבים של מומים מולדים, אך היא אינה בדיקה שכל אישה בהריון צריכה לעבור. הבדיקה מיועדת בדרך כלל לנשים מעל גיל 35, משום שהן בסיכון גבוה יותר ללדת תינוק עם מחלה גנטית כגון תסמונת דאון. בדיקה זו היא גם השלב החכם הבא לאחר שמתגלה תוצאה חיובית בבדיקת החלבון העוברי. התייעצי עם הרופא/ה שלך לגבי היתרונות והחסרונות.

קוץ ב... טחורים הם ורידים בולטים של פי הטבעת, שהתנפחו עקב עלייה בנפח הדם וזרימה מוגברת באזור האגן. אם יש לך נטייה לוורידים בולטים או אם היו לך טחורים באחד ההריונות הקודמים, מרבית הסיכויים שיהיו לך גם הפעם. מה הדרך הטובה ביותר למנוע טחורים? אכילת מזון עם עתיר סיבים, שתיית מים מרובה והתעמלות באופן קבוע.

הידעת? העובר מתחיל לאגור שומן השומר על חום הגוף – השומן למעשה מהווה עד שנישליש ממשקל העובר! המוח עכשיו מסדיר את פעילות הלב הפועם בקביעות. ואף על פי שהעפעפיים עדיין סגורים, העובר כבר מסוגל להבחין באור.

שבוע 17 של ההריון המשימות שלך

בצעי מחקר על מסגרות לטיפול בתינוק

אכלי מזונות עשירים בסיבים והקפידי לשתות הרבה מים כדי למנוע טחורים

אם עוד לא התחלת לחשוב על שם תינוק, זה הזמן

הירשמי לקבלת טיפים שבועיים להריון

שבוע 17 של ההריון המשימות שלך

בצעי מחקר על מסגרות לטיפול בתינוק

אכלי מזונות עשירים בסיבים והקפידי לשתות הרבה מים כדי למנוע טחורים

אם עוד לא התחלת לחשוב על שם תינוק, זה הזמן

הירשמי לקבלת טיפים שבועיים להריון