10-tips-to-make-veggies-appealing-to-picky-eaters

תזונה בהריון - תפריט הריון

תזונה בהריון: טיפים, תוכניות ותפריטים לתזונה בריאה

הביטוי "אוכלת בשביל שניים" לא צריך להיות פי שתיים אוכל על הצלחת שלך. במקום זה, הרעיון הוא לאכול פעמיים. מחקרים מהשנים האחרונות מוצאים קשר בין המצב התזונתי של האם בהריון לבין בריאות העובר בעתיד. בנוסף, גם הבריאות שלך מושפעת- הריו�� שעובר ללא סיבוכים קשור בבריאות עתידית טובה יותר ותלוי באיזה תפריט הריון את בוחרת להשתמש, בזמן שהריון שכלל לחץ דם גבוה או סכרת הריון, מגביר את הסיכון שלך לפתח יתר לחץ דם וסוכרת גם בעתיד. את יכולה להשפיע על כל אלה באמצעות תזונה נכונה בהריון שמתאימה בדיוק עבורך.

 

מה צריך לכלול תפריט תזונה בהריון?

ביצים. ביצים מכילות חלבון וויטמינים D ו-B12 . מאגרי הכוח הטבעיים האלו הם מהירים וקלים להכנה. נסי לאכול את הביצים שלך מקושקשות, או על אורז מטוגן קלות.

מוצרי חלב. חלב דל שומן, גבינה ויוגורט הם מקורות טעימים של סידן. נסי לשתות חלב מספר פעמים ביום, ולכלול מנה יומית של יוגורט או גבינה (שהוכנו מחלב מפוסטר).

אגוזים. אגוזים הם חטיפים מצוינים, ומקור מעולה לחלבון ושומן בריא, אשר יכולים לסייע בהתפתחות התינוק. שקדים, בוטנים ואגוזי מלך הם בחירה מעולה בבניית תפריט הריון עבורך.

פירות. טריים, קפואים, או משומרים. ככה או ככה, פירות עשירים בוויטמינים וסיבים, ומהווים בסיס בכל תזונה בהריון, כיוון שהם יכולים לעזור במניעת עצירות. קראי בתשומת לב את התווית של פירות משומרים, והעדיפי פירות במים במקום פירות בסירופ.

ירקות. חסה, עגבנייה, פלפל, מלפפון, קישוא, גזר, כרוב וירקות נוספים מהמגוון הרחב שמצוי בארצנו. רצוי לאכול לפחות ארבעה ירקות בצבעים שונים בכל יום.

ברזל. מומלץ לשלב מזונות המכילים ברזל בתוך תפריט הריון שלך, בשביל לשמור על האנרגיה ולהדוף את האנמיה. הכניסי לתפריט הריון מלאי של בשר רזה, דגנים מועשרים ותרד. תרד קפוא הוא זול במיוחד וקל להכנה, נסי להכניס אותו לתוך תבשילים שונים או לשלב אותו ברוטב לפסטה.

ארוחות מסודרות. תפריט תזונה בהריון מכיל שלוש ארוחות עיקריות כל יום ושתיים-שלוש ארוחות ביניים ביום. את ארוחת הבוקר רצוי לאכול סמוך לשעת ההתעוררות. הקפידי ששאר הארוחות יהיו בפער של שלוש-ארבע שעות אחת מהשנייה, והאחרונה תהיה שעתיים לפני השינה שלך.
נשים בהריון סובלות לעיתים מתופעות כמו בחילות וצרבות. דאגי לאכול ארוחות קטנות, ללעוס היטב את האוכל ולצרוך מזון מגוון, וכך תוכלי להקל על התופעות הלא נעימות ולהרגיע את מערכת העיכול.

שתיית מים. במהלך ההריון ובכלל, יש להקפיד על שתייה מספקת. המים מונעים התייבשות ומפחיתים את הסיכון לצירים מוקדמים. רצוי לשתות מים בין ובמהלך הארוחות, ולדאוג לשתות לפחות שני ליטרים ביום.

המעיטי בצריכת מוצרים המכילים קפאין (משקאות אנרגיה, קפה שחור ועוד), ממתקים, חטיפים, משקאות ממותקים. השתדלי להפחית בשימוש בממתיקים מלאכותיים, במלח ובמונוסודיום גלוטמאט.

בנוסף, הימנעי מאכילת דגים העלולים להכיל כספית ומצריכת אלכוהול בתקופת ההריון.

 

שוחחי עם הרופא שלך אם יש לך שאלות או חששות, או אם את לא בטוחה מה לאכול בהריון. ערכי קניות עם תשומת לב ונסי להימנע ממזון מעובד כשאת יכולה. במהלך כל שבועות ההריון שלך, תוכלי להבחין בשינויים של הגוף ושל מצב רוחך. בנוסף, תשימי לב לשינויים באנרגיה, ביכולת שלך להתעמל ובשינה שלך.
מלבד תזונה נכונה בהריון, אם הבריאות שלך מאפשרת, שקלי לעשות תרגילי הריון מתונים במהלך ההריון שלך. התעמלות שקולה יכולה להיות בעלת השפעה חיובית עלייך ועל תינוקך. בנוסף, דאגי לישון כמה שיותר במהלך ההריון בשביל לשמור על הבריאות הכללית שלך ושל הקטן שלך.

במהלך ההריון, התפתחות העובר נמצאת במחשבה שלך כל הזמן. אם תשימי דגש על תזונה נכונה בהריון, תוכלי לשפר בקלות את בריאות העובר.

 

בנוסף אולי תאהבו את: