רבקה, בת 30, נתניה

“ שלחתי אימייל למשפחתי והזמנתי אותם לערב משחקי משפחה. כשכולם הגיעו, הצעתי שנשחק "תופסים קו". כשהגיע תורי לצייר, ציירתי שלושה קווים כדי לסמן שזו מילה בת שלוש אותיות. ציירתי אישה עם בטן גדולה וחץ הצביע ממנה לעבר קו שלישי, ציירתי את האות "א" מעל לקו הראשון ואחר כך את האות "נ" ‘ מעל לקו האמצעי.' [ כדי לציין 'אני“ בהריון'.]

כולם פרצו בקריאות מחאה, כי אסור להשתמש באותיות במשחק תופסים קו, והחמיצו לחלוטין את המסר. לאחר שחשבו במשך כמה שניות על העניין, כולם התחילו לצעוק, לבכות, להתחבק ולצחוק.”

מרינה, בת 39, פרדס חנה.

“ כשהייתי בהריון עם בני הראשון, נתתי לבעלי חולצת יום האב וכובע שכתוב עליו אבא מספר 1' ביום“ המשפחה. בתחילה הוא היה מבולבל, אבל אחר כך הבין שהוא עומד להיות אבא. כשסיפרתי לאמי שהיא עומדת להיות סבתא בפעם הראשונה, נתתי לה במתנה ספר על סבתות. למותר לציין שהיא בכתה מרוב התרגשות!”

אביגיל, בת 23, באר שבע

“ בתחילה סיפרתי לאחותי שהיא עומדת להיות שוב לדודה (לאחותי הגדולה כבר היו ילדים באותו השלב). אחר כך שלחתי לאחותי השניה מסרון בטלפון הנייד, וסיפרתי לה שהיא עומדת להיות שוב לדודה. לבסוף סיפרתי לאחותי הגדולה שהיא עומדת להיות דודה בפעם הראשונה! כל המשפחה התרגשה מאוד, והם היו מאושרים על התוספת החדשה למשפחה.”

דניאל, בת 28, תל אביב

“ כולנו נפגשנו - אבי, אמי החורגת ואחי בן השלוש, יובל. דיברנו עם יובל כשכולם הקשיבו ושאלתי אותו אם הוא רוצה להיות דוד. כולם נראו נבוכים לרגע, ואז ההתרגשות פרצה.”

נעמה, בת 41, ירושלים

“ זה מעניין, כי בעלי הוא זה שהודיע לי. ‘מותק, את נראית קצת מדוכדכת בזמן האחרון, ואת מנשנשת יותר מהרגיל. את חושבת שאולי את...…?' אני עניתי‘ בשום אופן לא, אולי זה אפשרי, אבל לא, רגע, אולי זה כן?' לאחר שבדקנו את העניין, הושבנו את בנינו, בני 19 ו-15, והודענו להם שמצאנו להם את התפקיד המושלם— - שמרטפים!”