לקרוא לתינוק על שם מישהו מבני המשפחה תמיד מסמל אהבה וכבוד. אבל, זה עלול גם לגרום לבעיות בהמשך! לפניכם כמה דברים קטנים שצריך להביא בחשבון לפני שקוטפים שמות מעץ המשפחה!

אל תתחילו אם אתם לא יכולים לסיים.

למשל. לסבא האהוב קראו שלמה ושלמה הוא שם חזק וטוב. היה ברור שאתם מתכוונים לקרוא לבנכם הבכור שלמה. אבל עכשיו הבן השני בדרך ואתם קצת חוששים לקרוא לו שמחה על שם הסבא השני.

אתם לא רוצים שלבן הבכור יהיה סיפור נהדר מאחורי השם שלו והבן הקטן יותר ייתקע עם סתם שם שאהבתם. חשבו על שם משמעותי באותה מידה עבור הבן השני, או שקלו אם בכלל להשתמש בשם של בן המשפחה.

אל תחסירו אף אחד

זה בסדר אם אתם מתכוונים לקרוא לילדכם על שם מישהו שעדיין חי, אלא אם כן זה אומר שאתם מדלגים על מישהו אחר. קרובי משפחה שכבר אינם לא יכולים להתלונן על שהתעלמתם מהם, אך אם אתם מתחילים לקרוא לתינוקות על שם האחים, הזהרו ממצב שבו או שלא יהיו לכם מספיק אחים או שלא יהיו מספיק תינוקות.

תנו לזה משמעות

סיפור מאחורי שם יכול להיות עוצמתי. אם יש סיפור מאחורי שמו של הילד, זה יכול לדרבן אותו להיות כמו אותו אדם שעל שמו נקרא, ולחקות את התכונות הטובות שלו. אם אותו אדם עדיין חי, אפשר לשקול לספר לו למה אתם רוצים להשתמש בשמו ולבקש את רשותו. זה יכול להיות רגע מרגש, שבו אתם חולקים את הכבוד הזה שאתם רוחשים לו ולהמשך המורשת שלו.

תעשו מה שמתאים לכם

גם אם קיימת במשפחה מסורת ארוכת שנים של הענקת שמות, אתם לא חייבים להמשיך אותה. זה התינוק שלכם והתינוק הזה (כנראה) יישאר עם השם הזה לנצח. אף שאתם יכולים בהחלט לשקול שמות משפחה, אתם צריכים בסופו של דבר להחליט מה יהיה הדבר הטוב ביותר עבור חבילת האושר הקטנה שלכם.