איך אתם מרגישים כשאתם מטיילים בטבע? בין אם אתם אוהבים את הנוף המדברי, את יערות הגשם או דווקא את הירוק, הלבלוב והפריחה, הטבע כולל אלמנטים מרהיבים שבדרך כלל גורמים לנו להרגיש טוב. עצים, פרחים, צמחים, מפלים ומקורות מים נוספים, אבנים וחיות שונות – עולם הטבע משמש השראה גם לשמות של תינוקות, בדומה לכל תחום בחיינו, החל מיצירות אמנות וספרות ועד חידושים אדריכליים ומדעיים.

שמות לבנים מהטבע נמנים עם התחומים ששואבים את המשמעות המיוחדת, הצלילים והמראות שמציעה לנו הסביבה הטבעית. דרך אחת למצוא שם מתאים היא לסייר בגינה או לבקר בשמורות הטבע ובנוף הפתוח. אפשרות שנייה היא לקרוא את המאמר שלפניכם, העוסק בבחירת שמות לבנים מהטבע, המסווגים על פי המשאב אותו הם מייצגים. לפניכם שמות בהשראת הטבע, החי והצומח, כדוגמת שמות של פרחים לבנים, שמות של חיות ושמות נבחרים עם משמעות.

שמות שמתחברים לאדמה

העולם מורכב מארבעה יסודות, אחד מהם הוא אדמה - שמייצגת את השורשיות והחיבור לקרקע, ומרמזת גם על אחד מצבעי היסוד - אדום.

להלן שמות של בנים מהטבע בהשראת האדמה:

 1. ארבל

 2. גיא

 3. טופז

 4. יוגב

 5. נגב

 6. נוה

 7. ניר

 8. סיני

 9. צוק

 10. רגב

שמות שמייצגים את המים – מקור החיים

גם המים הם אחד מיסודות החיים, המייצגים שפע, עומק, זרימה ואת מקור החיים.

להלן שמות של בנים מהטבע בהשראת עולם המים:

 1. אגם

 2. אלמוג

 3. גולן

 4. גל

 5. יובל

 6. ים

 7. ירדן

 8. מעיין

 9. פלג

 10. ריף

שמות מלבלבים מהצומח

עולם הטבע עשיר בפרחים וצמחים מסוגים שונים, בעלי צבעים מרהיבים, פירות מיוחדים ואלמנטים נוספים שמעשירים את הסביבה. דמיינו לעצמכם עולם ללא נגיעה של הפורח והצומח - נראה קודר? אין ספק כי תרומתם לחיינו היא הרבה מעבר מה שאנחנו חושבים ומדמיינים.

להלן שמות הלקוחים מעולם הצומח, שמות של פרחים לבנים, שמות של עצים וצמחים ועוד:

 1. אורן

 2. ארז

 3. גפן

 4. הדר

 5. כרמל

 6. ניצן

 7. עומר

 8. רותם

 9. שקד

 10. תומר

שמות לבנים מהטבע שמקורם בבעלי חיים

ישנם בעלי החיים שידועים בשל יופיים, מהירותם, עוצמתם ובזכות האינטליגנציה שלהם - תכונות שבאות לידי ביטוי גם אצל בני אדם.

להלן שמות של בנים מהטבע בהשראת בעל חיים:

 1. אייל

 2. ארי

 3. גור

 4. דב

 5. דרור

 6. כפיר

 7. לאוניד

 8. לביא

 9. צבי

 10. שחף

עונות השנה, תופעות מיוחדות, אבני חן הבנתי וסביבתו

הטבע מציע בכל יום רגעים קסומים, משאבים נפלאים ויוצר חוויות מרגשות, עבור מי שמצליח ליהנות ממנו באמת. ישנם תחומים נוספים מעוררי השראה בעולם הטבע, החל מעונות השנה, מראה השמים ואלמנטים נוספים שיכולים לשמש מקור השראה.

להלן שמות נוספים לבנים מהטבע:

 1. אביב

 2. ברק

 3. דר

 4. טל

 5. סתיו

 6. ענבר

 7. פז

 8. צור

 9. רקיע

 10. שחר

שמות לבנים מהטבע עם משמעות

הידעתם כי פירוש השם עומר הוא אלומה? ופירוש השם ארי הוא מלך אריות? וכי טופז היא אבן חן יקרה? לפניכם שמות נבחרים של בנים מהטבע עם המשמעות של כל אחד :

פירוש השם עומר

משמעות השם עומר היא קבוצת שיבולים שמאוגדת יחד - אלומה. פירוש נוסף הוא - כלי קיבול/כלי מידה. תכונות המיוחסות לשם זה הן אנליטיות, מנהיגות, משפחתיות, שאפתנות ועצמאות.

פירוש השם ארבל

השם ארבל נמנה עם שמות שמתחברים לאדמה. משמעות השם ארבל היא הר גבוה הנמצא באזור הגליל התחתון, ממנו ניתן להשקיף על הכנרת. יש הטוענים כי משמעות השם היא גם כיבוש פסגות. תכונות המיוחסות לו הן כשרון, מנהיגות, עצמאות, חשיבה אנליטית, תקשורתיות ומשפחתיות.

פירוש השם ארי

משמעות השם ארי היא מלך האריות השולט בטבע ומסמל כוח ומנהיגות. ניתן לומר כי השם נמנה עם שמות לבנים עם משמעות של כוח. התכונות המיוחסות לו הן גם נאמנות, יושר, סבלנות, נחישות ומשפחתיות.

פירוש השם טופז

אבן חן יקרה שצבעה בדרך כלל שקוף. במידה והיא עוברת תהליכים כימיים גווניה יכולים להפוך לצהובים, כחולים או בצבעי חום-אדמדם. תכונות המיוחסות לשם טופז הן שמחת חיים, הרפתקנות, דמיון, יצירתיות ולבביות.

פירוש השם אגם

משמעות השם אגם היא מקור מים או שטח מים (בדרך כלל מים מתוקים) גדול, שמוקף ביבשה ומקושר לרוגע ולשלווה. התכונות המיוחסות לשם אגם הן נדיבות, שאפתנות, אמינות ומנהיגות.

פירוש השם שקד

שקד הוא עץ מרהיב ביופיו (שקדיה שנצבעת לבן וורוד לקראת האביב), המבשר על סופו של החורף. פירותיו, נחשבים כטובים וחיוניים לבריאות הגוף. השם שקד קשור לעולם הצומח ולפריחה תכונות המיוחסות לשם זה הן יצירתיות, הישגיות, דומיננטיות, התמדה, בטחון עצמי והנאה משהות בבית.

פירוש השם פלג

משמעות השם פלג היא נחל מים קטן שזורם בטבע. תכונות אופי המיוחסות לשם זה הן ורבליות, חברותיות, דמיון, הרפתקנות וחתירה לחופש ולמרחב. השם פלג נמנה עם שמתו לבנים שלקוחים מעולם המים.

פירוש השם דרור

הדרור היא ציפור שיר זעירה, שמסמלת כמו השם עצמו גם חופש וחירות. התכונות המיוחסות לשם זה הן יצירתיות, ורבליות, אינטליגנציה, יכולת להתחבב על הזולת ורצון תמידי לחופש ולמרחב.

פירוש השם ברק

הבזק של אור שנוצר כתוצאה מהתנגשות של שני עננים, ומגיע לפני בוא הרעם. תכונות אופי המיוחסות לשם זה הן יכולת להתחבב על הבריות, מולטיטסקינג, אינטליגנציה, סקרנות וחתירה למרחב ולחופש.

פירוש השם טל

רסיסי לילה, משקעים שנוצרים כתוצאה מהתעבות של אדי מים, שהופכים לטיפות, אותן ניתן לראות בדרך כלל על הצמחייה ועל האדמה. תכונות המיוחסות לשם זה הן רוחב לב, כריזמטיות, שמחת חיים, רומנטיות וחוש הומור. שמות מהטבע לבנים מביאים לידי ביטוי אלמנטים בעלי משמעות מיוחדת וחיבור לסביבה הטבעית והיפה, בה אנו חיים. במידה ויש לכם קשר מיוחד לאחד מהעולמות שהזכרנו מעלה, כדאי שתשקלו להעניק לתינוק שלכם שם בהשראת האדמה, המים, הטבע, השמים, החיות ועוד. אם לא מצאתם ברשימות שם לטעמכם, יש לנו עוד מגוון רשימות עם המון שמות של בנים, שמות יוניסקס, שמות מיוחדים, שמות בינלאומיים ועוד. אם מעניין אתכם לדעת מה היו השמות הנפוצים בשנים קודמות, מוזמנים לגלות במאמר שלנו 'שמות פופולריים לבנים בשנים החולפות'. בהצלחה!