שבוע 32 להריון: התפתחות התינוק שלך

השבוע את בחודש שביעי בערך. הנה כמה מההתפתחויות של העובר שלך בשלב הזה:

עקב בצד אגודל. אפשר כבר לראות את הציפורניים הקטנטנות בכפות הרגליים של עוברך.

שיהוקים. המקור לתחושה המוזרה הזו בבטן שלך שמרגישה כמו זעזוע קצבי, יכול להיות השיהוקים של העובר. שיהוקים מתרחשים כשהסרעפת מתכווצת, והם בהחלט טבעיים.

מרחב תנועה. סביר להניח שהעובר שוכב כשראשו כלפי למטה. עם כליטר של מי שפיר ברחם שלך, לעובר יחסית קל לעבור מתנוחת ראש-כלפי-מעלה לתנוחת ראש-כלפי-מטה. למעשה, גם אם היה בתנוחת ראש-כלפי-מטה, הוא היה יכול להתהפך עוד כמה פעמים עד הלידה. במהלך שמונת השבועות הקרובים תפחת כמות מי השפיר בהדרגה ככל שתינוקך ימשיך לגדול .

מעתה והלאה, הרופא/ה שלך כנראה ירצה שתגיעי לעיתים יותר תכופות, כחלק ממעקב ההריון שלך, אולי אפילו פעם בשבועיים במקום פעם בחודש. כמו בכל שבוע בהריון, גם השבוע הנוכחי גדוש בציוני דרך מרגשים ובשינויים מעניינים. המשיכי לקרוא ולהתעדכן במה שצפוי לך ולתינוקך השבוע.

כלי שימושי לתקופת ההריון

כלי שמות לתינוקות

מחולל שמות לתינוקות

סינון לפי מגדר:

בת

בן

יוניסקס

סינון לפי נושא:

טבע

מהמקורות

בינלאומיים

מיוחדים

מה גודלו של העובר שלך בשבוע 32 להריון?

אם את בשבוע 32 להריון, אורכו של העובר שלך כעת הוא 42-43 ס"מ ומשקלו כ-1.6-1.8 ק"ג.

embryoimage-week32-700

שבוע 32 להריון: תופעות ההריון שלך

אלו התופעות שאת עשויה לחוות בשבוע 32 להריון:

בעיטות מכאיבות. כיף להרגיש את התינוק בועט, אבל פחות כיף להרגיש את כף הרגל שלו נתקעת בתוך הצלעות שלך. אם את מרגישה חוסר נוחות מסוג זה, נסי לשכב על הצד ולשנות תנוחה בשביל לשדל אותו לזוז. סימני מתיחה. עם הימתחות הבטן, ייתכן שתבחיני בקווים בצבע אדום, סגול או חום שנמתחים על הבטן, הישבן, הירכיים והשדיים שלך. סימני המתיחה האלו בהחלט יכולים להיעלם אחרי לידת התינוק.

כאבי גב. במהלך השליש השלישי להריון טבעי מאוד להרגיש כאבים בגב התחתון, לצד העלייה במשקל והורמוני ההריון שגורמים להרפיית השרירים והרצועות. כאבי גב יכולים להיגרם גם כתוצאה מיציבה לקויה הנובעת משינוי מרכז הכובד שלך, ובשל לחץ שאת חווה.

אם את בהריון עם יותר מילד אחד, קראי עוד מידע על מה שמצפה לך בתקופה הזו של ההריון.

שאלות נפוצות בשבוע 32 להריון

למה אצטרך להגיע לרופא לעיתים יותר קרובות עכשיו?

בהגיעך לשבוע 32 להריון, סביר להניח שהרופא/ה ירצה לפגוש אותך יותר. מעתה והלאה, ייתכן שתצטרכי להגיע למרפאה פעם בשבועיים במקום פעם בחודש. בין השאר הרופא/ה יבדוק שאין סימנים ללידה מוקדמת, רעלת הריון וזיהומים אחרים. הביקורים התכופים האלו הם גם הזדמנות מצוינת בשבילך לשאול שאלות שמעניינות אותך.

קשה לי למצוא תנוחה נוחה לשינה. מה אפשר לעשות?

עכשיו, כשהבטן שלך גדולה בהרבה, יכול להיות שקשה לך לישון כמו שצריך. שינה על הצד בברכיים כפופות יכולה להיות תנוחה נוחה. כדאי לך גם לתמוך בבטן עם כריות. הכנסת כרית בין הרגליים יכולה אף היא לסייע לך להרגיש יותר בנוח.

האם בטוח לטוס בשבוע 32 להריון?

בשליש השלישי סביר שיהיה לך פחות נוח לטייל מאשר בשלב מוקדם יותר בהריון. הדבר גם יכול להיות יותר מסוכן, כי קיים סיכוי גבוה יותר שהלידה תתחיל כשאת רחוקה מהרופא/ה שלך. דברי על זה עם הרופא/ה שלך כדי לבדוק מה עדיף לך. אם את בכל זאת רוצה לטייל, שקלי לצאת לטיול קצר יותר. תכנני את המסלול כך שתוכלי לעצור בדרך כמה שיותר.

התייעצי עם הרופא/ה שלך אם את יכולה לטוס בשבוע 32; אם, למשל, ההריון שלך בסיכון גבוה, טיסה בשבוע הזה אינה מומלצת. לחברות תעופה יש תקנות שונות לגבי טיסה של נשים הרות בשלבים מאוחרים של ההריון, כך שכדאי לך לבדוק שנית עם חברת התעופה, אם את מתכננת לטוס.

שבוע 32 של ההריון המשימות שלך

  • אם הרגל של התינוק דוחפת את כלוב הצלעות שלך, נסי לשכב על הצד או להחליף תנוחה

  • התחילי לבקר אצל הרופא/ה או האח/ות שלך אחת לשבועיים

  • אם טרם בחרתם שם לקטן שבבטן, תוכלו להעזר במאגרי השמות לתינוקות שלנו

  • סיירי בבית החולים בו את מתכננת ללדת

  • הירשמי לקבלת טיפים שבועיים להריון

איך כתבנו את המאמר

התוכן והמידע במאמר זה, מבוססים על מקורות רפואיים וממשלתיים מהארץ ומהעולם, ואינם מחליפים ייעוץ רפואי או חוות דעת מקצועית של גורם רפואי מוסמך. יש להתייעץ תמיד עם אנשי מקצוע בתחום הרפואה לצורך אבחון וטיפול מלא.