Travel_with_Babies_S

טיסה עם תינוק - עצות שיעזרו לכם במהלך חופשה בחול עם ילדים קטנים

כשהחגים מתקרבים או כשהחורף נרגע ומגיעים הימים הי��ים של האביב, אתם אולי חושבים על יציאה לחופשה. ברוב המקרים זה אומר שאתם עומדים לצאת לדרכים לנסיעה ארוכה לקראת טיול עם ילדים חול עם תינוק קטנטן. חופשה בחול עם ילדים קטנים הינה עניין מאתגר. יש לא מעט דברים שתוכלו לעשות כדי להרגיע את הלחץ, לפחות בכל הנוגע למצב של טיסה עם תינוק והחלפת אזורי זמן.

עצם המחשבה על טיול עם ילדים בחול יכולה להלחיץ כל הורה, במיוחד אם זו טיסה עם תינוק שלוקחת אתכם לאזור זמן אחר. אך אל דאגה, הנה לפניכם עצות מצוינות איך להפחית את הלחץ במהלך טיול עם תינוק.

כלל מס' 1 - חול עם תינוק - שמרו על קור רוח

טיסה עם תינוק עלולה להיות חוויה מלחיצה ומציפה. אולי אינכם יודעים זאת, אך התינוק ממש קורא ומרגיש את הלחץ שלכם, ומגיב אליו. זה קורה בפנים שלכם, בשפת הגוף, באנרגיה הכללית, ובנעימת קולכם כשהסיטואציה נעשית מתוחה קצת.

אמנם קל לומר זאת וקשה יותר לבצע, אך השתדלו ככל יכולתכם לשמור על התנהגות רגועה, חמימה וקלילה כשאתם בשדה התעופה ועולים למטוס; כך תגדילו את הסיכוי שבמהלך טיסה עם תינוק, הוא יצטרף לאווירת הרוגע הכללית.

כלל מס' 2 - לטוס עם תינוק ליעד קרוב - לא חייבים לשנות את שגרת השינה

אם אתם נוסעים רק לכמה ימים, שינוי של שעה עד 3-4 שעות באזור הזמן לא אמור לגרום בעיה רצינית. השאירו את התינוק באזור הזמן של הבית, ותיהנו בעצמכם משעות מאוחרות יותר בלילה ומקימה מאוחרת בבוקר לכמה ימים.

כלל מס' 3 - חול עם תינוק ישנוני - אל תהיו קשוחים מדי לגבי שעות השינה

כשמדובר על טיסה עם תינוק, גם אם הוא יסתגל בצורה טובה יותר כשתהיו עקביים לחלוטין בשעות השינה, עלינו להיות מציאותיים. אתם בחופשה, רציתם לטייל עם תינוק בחול, השגרה הקבועה תשתבש קצת וזה ממש בסדר. התינוק שלכם גמיש ומסוגל להתמודד עם קצת שינויים בשגרה שלו, בזמן שאתם נהנים יחד מטיול במקומות חדשים או מביקור אצל בני משפחה אהובים. שבוע של קצת שינויים בשגרת השינה לא ידרדר את התינוק לחוסר שינה. השתדלו ששעת ההשכבה בלילה תהיה קרובה לזו שבבית, השתדלו לגרום לתינוק לישון ביום בעיקר בעריסה, אך אם הוא מנמנם לו בעגלה או במכונית, או בזרועותיכם, הכול טוב! העיקר שתיהנו מיופי של חופשה בחול עם ילדים.

כלל מס' 4 - במהלך טיול עם ילדים, נסו לחקות את שגרת הבית ככל האפשר

אף שאין בעיה לתת לעצמכם קצת מרחב גמיש מבחינת זמני השינה, כפי שאמרנו בכלל מס' 3, במהלך נופש בחול עם ילדים כדאי שסביבת השינה תהיה דומה לזו שבבית ככל האפשר. אם בחדר שלו יש וילונות כהים, מכונת רעש לבן, "שמיכי" או מוסיקה, השתדלו לגרום לחדר המלון להידמות ככל האפשר לחדר בבית. אם אין וילונות שחוסמים את האור, בקשו עוד שמיכות ותלו אותן על מוט הווילון. השתמשו בנייר דבק אם אין מוט וילון. אתם יצירתיים, אז איכשהו ודאי תצליחו להחשיך את החדר. וחשוב לא פחות- קחו אתכם מהבית את הספרים שהתינוק אוהב לשמוע לפני השינה, בובה או שמיכי עם הריח של הבית (אל תכבסו אותה!). הפריטים הללו יעשו את שלהם בזמן טיול עם תינוק או עם ילדים גדולים יותר!

כלל מס' 5 - בזמן טיול עם ילדים, אל תעשו תכניות ליום הגעתכם

אם תכננתם ביום הראשון של טיול עם ילדים לעשות כל דבר מלבד מנוחה והתארגנות, יש סיכוי שהתכניות שלכם ירדו לטמיון. אל תתכננו טיולים גדולים, יציאה להצגה או ארוחת ערב. פשוט תגיעו, התארגנו ברוגע, והניחו לתינוק לנמנם אם זה זמן מתאים. אין לכם מושג מה יהיה מצב רוחו של התינוק או של שאר הילדים אחרי טיסה ארוכה והמעבר לאזור זמן אחר.

כלל מס' 6 - אור שמש ואוויר צח יעזרו לתינוק להסתגל

במהלך טיול עם תינוק, ככל שתחשפו אותו ליותר אור שמש ואוויר צח, כך הוא יסתגל לאזור הזמן החדש מהר יותר. זוהי הדרך הטבעית ביותר לתינוק שלכם "להתאפס". כשאתם נשארים בין קירות, זה לא עוזר לשעון הטבעי של התינוק להבין שהוא נמצא באזור זמן אחר.

גם אם טיסה עם תינוק עלולה להעמיס מתח נוסף, זכרו שמדובר בחוויה. בעזרת עצות אלה, החופשה המשפחתית שלכם יכולה להיות מלאת שמחה ועליצות, כשתבלו יחד עם האנשים שאתם אוהבים.

 

כשמדברים על טיסה עם תינוק או על טיול עם ילדים קטנים, חשוב מאוד להכיר טוב יותר את נושא השינה שלהם. במידה והתינוק החל בטעימות ראשונות, חשוב שתערכו גם לכך.

בנוסף אולי תאהבו את: