כהורה חדש, אתם וודאי תוהים מתי צריך להחליף לתינוק חיתול. ישנם גורמים רבים המשפיעים מתי יש להחליף חיתול - ומתי זה יכול לחכות.

החלפת החיתול הראשונה יכולה להיות אתגר, אולם הם אירועים המסתיימים בסופו של דבר בחיזוק הקשר ביניכם לבין תינוקכם. עם מגע עדין וליטוף אוהב, ייתכן שתתחילו לצפות לרגע זה. הקטנטן ייהנה מהמגע באותה מידה.

באיזו תדירות יש לבדוק את החיתול

יש לבדוק את חיתול התינוק מדי שעתיים-שלוש. החלפת חיתול מיד לאחר שהתינוק עושה פיפי אינה תמיד נחוצה - תינוקות יכולים לעשות פיפי כל שעה, על פי איגוד רופאי הילדים האמריקאי. יש להחליף את החיתול מיד לאחר שהתינוק עשה קקי. הצואה של תינוקות בני יומם נוזלית והיא עלולה לגרום לגירוי גם כאשר משתמשים בחיתולים מאיכות טובה. חשוב לשים לב מתי נדרשת החלפת חיתול, כדי להפחית את הסיכוי לתפרחת חיתולים.

אם התינוק ישן

יש להחליף חיתול לפני שמשכיבים את התינוק לישון ולאחר שהוא מתעורר מהתנומה. אם התינוק ישן כל הלילה (שבע עד שמונה שעות רצוף), החליפו חיתול לפני שהוא הולך לישון וכאשר הוא מתעורר. כך הוא יישאר עם חיתול נקי היכול לספוג מספר הרטבות.

מתי עוד חשוב להחליף חיתול?

  • לאחר שהתינוק עשה קקי

  • לפני נסיעה באוטו

  • לפני ביקור אצל הרופא

  • לפני שיוצאים מהבית לזמן ממושך

הדבר החשוב ביותר שיש לזכור כאשר מחליטים מתי להחליף חיתול הוא להפעיל שיקול דעת - יש לעשות את מרב המאמצים שהתינוק יהיה יבש וירגיש בנוח!