הנקה היא הדבר הטבעי ביותר בעולם, אך לא בהכרח הדבר הקל ביותר. גם את וגם תינוקך זקוקים לזמן כדי להתרגל להנקה. זכרי, זו הפעם הראשונה בשביל שניכם.

חלב האם הראשון הוא חומר מיוחד הקרוי קולוסטרום. זהו נוזל צהבהב עשיר בחלבונים ובנוגדנים המשפרים את מערכת החיסון והוא מצוין לתינוק.

הנקה עלולה להיות קשה, נסי לא להיות מוטרדת מכך. אם את מרגישה שאת זקוקה לתמיכה, דברי עם רופא/ה או עם יועצת הנקה. אם הנקה לא מתאימה לך, יש הרבה חלופות מצוינות של תרכובות מזון לתינוקות. הדבר החשוב הוא לוודא שתינוקך מקבל את התזונה הדרושה לו.

ההאכלה הראשונה

"כל אמא ותינוק חווים הנקה בצורה שונה. זה היה יותר מאתגר ממה שחשבתי שזה יהיה, אבל לא ויתרתי והקשבתי לעצות של אחיות ושל אמהות אחרות, עד שבסוף מצאתי את הקצב שמתאים עבור שנינו".

קרן, אמא של דומיניק, בן חודשיים

טיפים לאמא

  • חשוב שתצרי חיבור טוב בעת ההנקה. המתיני עד שתינוקך יפתח את פיו לרווחה ואז סייעי לו להתחבר לפטמה. פעולת הלחיצה על ההילה סביב הפטמה היא שמוציאה את החלב. אם את מרגישה שההילה אינה תפוסה כראוי בפי התינוק, החדירי בעדינות את אצבעך בין השד לפה בכדי לשחרר את פעולת היניקה ונסי שנית.

  • הנקה נמשכת בדרך כלל 20 עד 45 דקות מדי שלוש שעות.

  • וודאי שתינוקך אוכל מספיק. לצורך כך כדאי שתמדדי ותרשמי את משך ההנקה, צייני מאיזה שד ינק התינוק בפעם הקודמת ואת כמות החיתולים הרטובים. בימים הראשונים, תינוקך אמור להרטיב בין חיתול אחד לשלושה ביום. חיתולים עם מד רטיבות מובנה יכולים לסייע לך בכך.

כדי להבין בדיוק איך ניתן לוודא שהתינוק אכן אכל כמו שצריך, בין אם מדובר בהנקה או בתמ"ל, מוזמנים לקרוא את המאמר שלנו שמספק המלצות על שגרת התזונה של תינוקכם: 'כמה תינוק צריך לאכול?'.

אנחנו בפמפרס שמחים ללוות אתכם בכל רגע קסום ומרגש. לעדכונים, הטבות והפתעות הירשמו עכשיו