מאחר ובימים אלו, כולנו מבלים הרבה יותר זמן בבית עם הילדים, הרשו לנו להציע לכם פעילויות יצירה, שמתאימות לכל גיל: יצירה לפעוטות, משחקי בית וגם משחקים דידקטיים.

רגע לפני שאתם אולי נלחצים, תנו לנו להרגיע אתכם. זה קל יותר ממה שאתם חושבים ולא צריך לפתוח תכנית חסכון, כי אפשר גם להשתמש במה שיש בבית. פעילות יצירה לילדים בבית לא חייבת להיות אתגר מורכב ואף מהנה. אחרי הכל, מדובר בזמן איכות משפחתי שבסופו, תצאו עם תוצרים של כל בני הבית.

זכרו גם כי לא משנה באיזו פעילות יצירה לפעוטות או משחקים של ילדים גדולים יותר אתם בוחרים, אל תזניחו את הבטיחות של הילדים. כל הפעילויות דורשות השגחה צמודה, בעיקר בזמן שאתם עובדים עם חלקים קטנים או חפצים חדים.

פעילות לילדים בבית ורעיונות ליצירה עם ילדים, מתחילים!

יצירה לפעוטות – עבודות יצירה עם גואש.. ועם הידיים

צביעה בידיים היא פעילות יצירה הכי אהובה על פעוטות. לפני שאתם מתחילים, בחרו מקום בבית שלאחר מעשה, יהיה לכם הכי קל לנקות. השתמשו בנייר עיתון, בד לבד מיוחד ליצירה או מפת פלסטיק, כדי לכסות את שטח הפעילות בו תניחו גם את חומרי היצירה לילדים. בשלב הבא התאבזרו בסינרים (גם לכם אם אפשר) או שתבחרו חולצות או ביגוד שיהפוך לתלבושת קבועה עבור פעילות יצירה. כעת שימו קצת צבע בצלחת או מגש והניחו לפעוט להשתמש באצבעות או בידיים, כדי להתחיל לצייר.

צביעה בידיים היא דרך מהנה בה ילדכם יכול להתנסות במרקמים ובצבעים. הוסיפו עוד מים כדי להראות לו איך הצבע נהיה חלקלק, או ערבבו צבעי יסוד כך שיוכל לראות איך הם משתנים. אחת הדרכים הטובות ביותר בהן ילדים יכולים לבטא את עצמם ביצירתיות, הוא ציור בידיים. בנוסף לבילוי זמן האיכות עם ההורים, הילדים גם מחזקים את שרירי הידיים והאצבעות ולומדים על ערבוב צבעים.

כשתסיימו, תוכלו למסגר ולתלות כמה מיצירות המופת בחדר של הילד, בחדר שלכם או ברחבי הבית וגם לתת אותם לסבא וסבתא , כשתפגשו.

ואפשר גם להכין צבעי ידיים בעצמכם

מצרכים

4 כוסות מים קרים

1 כוס דבש/סבון /שילוב של קמח וקרונפלור  - רק אם יש בכמות מספקת

1 כפית צבע מאכל (אפשר גם להכין צבע מאכל טבעי  - מתכונים יש ברשת למכביר!)

אופן ההכנה

ערבבו את המים עם הכוס שבחרתם (דבש/סבון/שילוב של קמח וקורנפלור). בשלו על אש בינונית תוך ערבוב מתמיד. הסירו מהאש והוסיפו את הצבע או צבע המאכל, או חלקו את התערובת לשלושה חלקים והוסיפו שלושה צבעים שונים.

שלט לחדר הילדים או דלת הכניסה – פעילות יצירה לפעוטות וגם לגדולים

מדובר בפעולה כיפית לכל גיל, שיכולה להפוך ליצירה קלה לילדים ומאתגרת גם למתבגרים, וגם עבורכם ההורים. בפעילות יצירה זו תוכלו להביא לידי ביטוי את הדמיון, הייחודיות והמעוף של כל אחד מבני המשפחה.

מה אנחנו צריכים עבור שלט לדלת כניסה או שלט לחדר ילדים?

קודם כל כדאי להכין בסיס לשלט. זה יכול להיות משטח עץ, בד לבד, חתיכת פלסטיק או כל דבר דקורטיבי (או אחר), שיכול לשמש בסיס טוב לקישוט ותליה.

אחרי שהחלטתם על הבסיס, כעת חשוב לעטר אותו עם טושים עבים, טושים דקים, יצירה עם גואש ואפילו אביזרים שיש לכם בגינה או בסביבת הבית כמו: עלים, פרחים שאפשר לייבש, זרדים, קופסאות וכדומה.

בשלב הבא נכין את הכתובת עצמה. גם כאן, תנו ליצירתיות שלכם להשתולל וכמובן, גם למה שיש בבית, בין אם מדובר במוצרים זמינים או בפריטים שרכשתם מבעוד מועד. ייתכן ואתם מאובזרים עם חומרים מתאימים כדוגמת: לעבודות יצירה עם פייטים, עבודות יצירה מעץ או כל חומר אחד שרכשתם בעבר.

חומרים נוספים אתם ניתן לצייר או להרכיב כתובת לשלט: ברוכים הבאים הביתה או החדר של.... הם: מקלות של ארטיק, עבודות יצירה עם פקקים, חוטים, עלי כותרת של פרחים, טושים, מדבקות ועוד.

כעת נותר להמשיך ולעטר את השלט בין אם מדובר בשלט לדלת כניסה או שלט לחדר ילדים, כראות עיניכם, לתת לו להתייבש ולתלות.

רעיונות לפעילות תחרותית לכל המשפחה

לפניכם הזדמנות נוספת לזמן איכות משפחתי, בו כל אחד מכם יכול לבוא לידי ביטוי וגם ליצור מזכרת משפחתי ואישית, גם כיצירה לפעוטות, או כמשחקי בית.

מה אנחנו צריכים? דפי יצירה וטושים בלבד!

דפי יצירה לבנים או צבעוניים חלקים, טושים עבים או טושים דקים ו..זהו. מחלקים כל אחד מהדפים לארבעה מלבנים או ריבועים (הכל תלוי בגודל וסוג הדף) ומחלקים לכל אחד מבני המשפחה דף אחד. כל אחד בתורו, מצייר שתי צורות גיאומטריות על כל אחד מהמלבנים של בני המשפחה. המטרה היא שכל בן משפחה יצייר ציור, על בסיס אותן צורות. מי שהיה הכי יצירתי ומקורי, זוכה בנקודות. בתור הבא, בן משפחה נוסף מצייר שתי צורות גיאומטריות על המלבן השני וכך הלאה. מדובר על פעילות לילדים בבית שתאפשר לכם לצחוק, ליהנות, להיות יצירתיים וגם לפרגן לבני המשפחה האחרים.

ישנן פעילויות יצירה רבות לכל הגילאים, בין אם מדובר על יצירת משחקים לילדים קטנים, יצירה לפעוטות, פעילות לגיל הרך, משחקי בית או כל פעילות לילדים בבית.

הכי חשוב שהיצירה לילדים בבית תהיה מותאמת לגיל הילדים, לאופי של בני הבית, לדינאמיקה המשפחתית ולחומרי הבסיס. אם אתם אוהבים פעילות יצירה ועוסקים בכך באופן קבוע, אתם בטח מאובזרים בכל הנדרש. במידה ולא, ישנם לא מעט אתרי אינטרנט מהם ניתן להזמין גם כשלא יוצאים מהבית או להשתמש במה שיש לכם ברגע נתון.

בהצלחה!