4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

העובר שלך בשבוע 31 להריון

העובר שלך בגודל של קוקוס. אורך הראשעכוז של העובר נמדד ב28 סנטימטרים בערך (אורכו עם גוף מתוח כ43 סנטימטרים) והוא שוקל 1.5 קילוגרם בערך. זה מספר שבועות שהעובר מקופל בתנוחה עוברית. הוא יוסיף למשקלו קרוב לקילוגרם בחודש הקרוב ויהיה מוכן למפגש פנים מול פנים בעוד תשעה שבועות בלבד.

לספור עד 10 כל יום, בערך באותה שעה (אם אפשרי, בזמן שהעובר הכי פעיל), שכבי ובדקי כמה זמן עובר עד שמרגישים את תנועותיו של העובר. באופן אידיאלי, המתנה זו אמורה להימשך פחות משעה, נשים רבות מוצאות שהדבר אורך דקות ספורות בלבד, תלוי בשעה ביום. אם חולפת שעה ללא כל תזוזה, יש לאכול חטיף קטן, לחזור לשכב ולנסות שוב. אם עדיין אינך מרגישה דבר, צרי קשר עם הרופא/ה.

לאט לאט אם העובר פחות פעיל בשלב זה, זה רק משום שהתנועות פחות אקראיות ויותר מאורגנות. בנוסף לכך, יש כעת פחות מקום ברחם מאשר לפני מספר שבועות.

embryoimage-week31-700

ההריון שלך בשבוע 31

הנשימה נעתקת? זאת הודות לרחם המתרחב ללא הרף, הדוחף את הסרעפת לתוך הריאות. אם הבטן שלך נמוכה, ראי עצמך בת מזל–נשים עם בטן גבוהה בהריון סובלות אף יותר. אם את מרגישה שאת מתנשמת ומתנשפת, האטי את הקצב וקחי מספר נשימות עמוקות. לקראת סוף ההריון (בערך בשבוע 37 או 38), ייתכן שהתחושה תתפוגג משום שהעובר יורד לכיוון האגן ובכך מקל על הסרעפת ועל הריאות.

חיפוש מסגרת מתאימה בין אם את שוקלת להעסיק מטפלת, לשלב את התינוק במעון יום או לקבל עזרה מקרובי משפחה, כדאי להתחיל לבחון את האפשרויות ולערוך ראיונות כבר עכשיו. גם אם אינך זקוקה למטפלת במשרה מלאה, כדאי לך לאסוף פרטים של מספר שמרטפים עם המלצות לשימוש באירועים מיוחדים.

לידה מוקדמת או ברקסטון היקס? את ודאי על המשמר בכל הנוגע לתסמינים של לידה מוקדמת החל מאמצע הטרימסטר השני. עכשיו כשאת בטרימסטר השלישי, תתחילי להרגיש התכווצויות הנקראות "ברקסטון היקס". הן שונות מהתכווצויות של לידה מוקדמת ואינן סיבה לדאגה. כיצד ניתן להבדיל ביניהן? אם ההתכווצויות בלתי סדירות ונעלמות כשאת משנה תנוחות או מפעילה מעט את הגוף, כנראה שמדובר בהתכווצויות ברקסטון היקס.

הידעת? כבר מוצצים אצבע? ברגע שיד מתקרבת לפניו של העובר, הוא יכול להניע את ראשו הלוך ושוב מתוך “רפלקס הגישוש” כדי לאחוז באגודל, להכניסו לפה ולהתחיל למצוץ. הרפלקס יסייע לתינוק לאחר הלידה לאתר את הפטמה ולהיאחז בה היטב.

שבוע 31 של ההריון המשימות שלך

אם הרופא/ה או האח/ות שלך ממליצים על כך, התחילי לעקוב אחר תנועות התינוק

אם את מגלה שקשה לך לנשום, האטי ונשמי נשימות עמוקות

שימי לב לצירי ברקסטון היקס המדומים

הירשמי לקבלת טיפים שבועיים להריון

שבוע 31 של ההריון המשימות שלך

אם הרופא/ה או האח/ות שלך ממליצים על כך, התחילי לעקוב אחר תנועות התינוק

אם את מגלה שקשה לך לנשום, האטי ונשמי נשימות עמוקות

שימי לב לצירי ברקסטון היקס המדומים

הירשמי לקבלת טיפים שבועיים להריון