חיזוי מין העובר

"יש לכם בן! הבטן שלך נמוכה!" אם אתם בהריון, בטח שמעתם את המשפט הזה לא פעם. כמה פעמים תהיתם איך מזהים בן או בת בהריון? ומה עם חיזוי מין העובר עוד לפני ההתעברות? כשמדובר בבחירת מין העובר, כל אחד והפנטזיה שלו. במהלך ההריון תעברו מגוון בדיקות שיכולות לאבחן את מין העובר, אבל בינינו, למי יש כוח וזמן לחכות? ישנן לא מעט דרכים משעשעות ומעניינות לחיזוי מין הילוד בהריון, ולפעמים גם לפני. אחת מהשיטות היא טבלה סינית להריון, שהייתה מאוד נפוצה, לאור העובדה שבעבר לסינים היה מותר להביא לעולם ילד אחד בלבד. זה לא וודאי כמו בדיקת אולטרסאונד מקצועית אצל רופא/ה ועדיין, מדובר על סיכוי של 50-50, אז מה יש לכם להפסיד.

פמפרס פרמיום

הטבלה הסינית - איך הכל התחיל?

האגדה מספרת כי תרשים החיזוי המגדרי הסיני נמצא לפני למעלה מ- 700 שנה בקבר מלכותי בסמוך לעיר בייג'ין, בירת סין. על פי סיפור אחר, משפחת הקיסרות של שושלת צ'ינג התבססה על תרשים המגדר הסיני בן יותר מ -300 שנה, בבחירה המגדרית של בנים, שיכלו לטענתם לספק מענה לעבודה וכסף.

איך אפשר לחזות את גיל התינוק, על פי הטבלה הסינית להריון?

כלי החיזוי המגדרי הסיני מנבא את מינו של התינוק על פי 'לוח השנה הירחי' (המבוסס על המחזוריות של מופעי הירח), שבו הוא נוצר. זאת בנוסף לתאריך המשוער של הלידה וגילה של האם, על פי לוח השנה הסיני. למעשה, הטבלה הסינית מבוססת על 5 אלמנטים: יין, יאנג, חמשת האלמנטים, שמונה דיאגרמות וזמן.

הטבלה הסינית להריון מבוססת על מחשבון סיני, כפי שניתן לראות בטבלה מטה.

איך זה עובד?

בודקים את חודש ההתעברות ואת גיל האם במזמן ההתעברות. שילוב של השניים ייתן לכם חיזוי של מין היילוד (כחול או ורוד), על פי לוח השנה של הירח.

טבלה סינית

כמה זה מדויק?

הטבלה הסינית, אינה מבוססת מדעית, וכך גם רמת הדיוק שלה. הסינים בטוחים שהטבלה הסינית מדויקת בשיעור של 90%. אחרים טוענים כי בעצם מדובר על סיכוי של 50-50 לבן או לבת...

אם אתם פחות בעניין של טבלאות וחישובים, הרשו לנו לעזור. דאגנו לכם למחשבון של הטבלה הסינית - כלי שעושה את העבודה בשבילכם, ויכול לחזות אם בבטן מחכה לכם בן או בת. מוכנים? נחשו את מין התינוק!

באיזה שבוע יודעים - בן או בת?

כאמור, כל השיטות יכולות אולי לעזור, אך לא מבוססות מחקרית, ולכן חשוב להקפיד על מעקב ובדיקות אצל הרופא/ה שלכם או בקופת החולים. מתי יודעים את מין העובר? בסביבות שבועות 13-17 ובמסגרת בדיקת אולטרסאונד או סקירת מערכות מוקדמת, ניתן לנסות לזהות את הפין והאשכים. יחד עם זאת, העובדה שאברי המין הזכריים אינם נראים בברור, לא מעידה בהכרח על עובר ממין נקבה, דבר אותו ניתן לזהות בוודאות רק אחרי שבוע 20, במסגרת בדיקת אולטרסאונד נוספת, סקירת מערכות או בדיקת מי שפיר.

ניתן גם לבצע בדיקת דם או בדיקה ביתית למין העובר, בשבועות הראשונים של ההריון (החל מהשבוע ה-8).

איך מזהים בן או בת בהריון

איך יודעים אם זה בן או בת?בנוסף לטבלה הסינית, ישנן לא מעט שיטות לחיזוי מין היילוד בתחילת ההריון, כדוגמת מיקום הבטן. יש הטוענים כי בטן גבוהה מעידה על בת בבטן ונמוכה, על בן.

השאלה היא, האם הריון של בת שונה מהריון של בן? זה לא מדעי אבל אפשר לנסות, בן או בת - סימנים:

 • בחילות בוקר מרובות – בת.

 • תשוקה למתוק – בת, ולמלוח או לחמוץ בן.

 • אם יש הריון 'יפה' - בן ואם לא – בת, שכיבכול לוקחת לאמא את כל היופי.

 • שיטת הטבעת - יש הסוברים כי תליית טבעת הנישואין על חוט, מעל הבטן יכולה לרמוז ואף להעיד על מין העובר שברחם. טבעת שנעה במעגלים - בן, תנועה קדימה ואחורה - בת.

 • מבחן המפתח – על פי בדיקה זו, אפשר לזהות את מין תינוקה על ידי איסוף מפתח בודד. אם היא תופסת אותו בחלק העגול העליון זו בת. החלק הצר, מעיד על בן. ואם באמצע? תאומים...

בחירת מין העובר - עוד לפני שלב ההתעברות

יש הטוענים כי הטבלה הסינית להריון, יכולה לעזור לכם גם בבחירת מין העובר כמפורט מעלה, עוד לפני שלב ההתעברות! בעבר היה מותר לסינים להביא לעולם ילד אחד בלבד, דבר שהפך את הטבלה הסינית לאמצעי נפוץ וחשוב.

שיטות נוספות לבחירת מין העובר - איך זה עובד?

ממש מרגע ההתעברות נוצר מין התינוק. ישנם אמצעים נוספים שנועדו לעזור לך לבחור את מין העובר. זה לא מבוסס מחקרית אבל היי.. מה יש לך להפסיד. אם יש העדפה למין מסוים, תוכלו לפחות לנסות.

רבות מהתיאוריות סביב בחירת מגדר מבוססות על העובדה שהזרע הזכרי (כרומוזום Y) שוחה לאט יותר מהזרע הנקבי (כרומוזום X), שנוטה להיות מעט יותר גמיש, ויכול להישאר בדרכי הרבייה של האישה לאורך זמן.

ודרך אגב.... זה תמיד הגבר שקובע את מין התינוק. נשים נושאות זוג כרומוזומים X ואילו גברים נושאים את הכרומוזומים X ו-Y.

מתחילים . . .

בחירת מין העובר - איך עושים בן?

 • תזונה בסיסית

  רמת ה-PH בנרתיק היא בדרך כלל חומצית, והזרע גברי דורש סביבה בסיסית. מסיבה זו מומלץ לצרוך מלח, אשלגן ובננות, תירס, ברוקולי, בשר ודגים.

  בנוסף חשוב להימנע ממוצרי חלב וגבינות (גלידה מותר), אורז, עדשים, שום, בצל, תות, אגוזים ועוד.

 • קיום יחסי מין

  הקפידו על תנוחות שמאפשרות חדירה עמוקה.

  חשוב שבן הזוג יגמור מהר ככל האפשר,  זה עוזר להניע את הזרע דרך צוואר הרחם ולרחם.

  קיום יחסי מין קרוב למועד הביוץ – הכו בברזל בעודו חם!

  קיימו יחסי מין בתדירות גבוהה, רצוי בשעות הבוקר. בסיום, שכבי על צד ימין.

 • שתיית כוס תה או קפה רגע לפני קיום יחסי מין, עשויה לעזור להניע את הזרע לנוע קצת יותר מהר.

בחירת מין העובר - איך עושים בת?

 • תזונה חומצית

  זרע נקבי גם מעדיף סביבה חומצית יותר, ולכן מומלץ לצרוך מזונות עם ריכוז גבוה של חומץ, כדוגמת: מיצי פרי, חמוצים, ירקות עליים ירוקים, וגם לחם מלא, דגנים, אורז, ביסקוויטים ועוגות. הימנעי מאכילת אגוזים, במיוחד שקדים.

 • הכל אודות התזמון ביחסי מין קיום יחסי מין כמה ימים לפני הביוץ עשוי לעזור, משום שהזרע הנקבי יכול להחזיק מעמד עד ארבע ימים בנרתיק. הימנעו גם מחדירה עמוקה בעת קיום יחסי מין.

אם עדיין לא סיפרתם לאף אחד שאתם בהריון או שאתם תוהים מתי הזמן הנכון לעשות זאת, מוזמנים לקרוא את המאמר בנושא 'מתי מספרים על הריון?'.

אם אתם מנסים להיכנס להריון, חשוב שתכירי את הנושא לעומק. כל המידע ועוד במאמר: איך נכנסים להריון – המדריך המלא להורים לעתיד. כך גם המאמר בנושא מחשבון הביוץ שלנו ובנושא הסימנים המוקדמים להריון. אם את כבר בהריון, בין אם מדובר בבן או בבת, חשוב שתכירו את לוח שבועות ההריון שלנו, שיכול לספק לכם מידע מה עובר עליך אמא ועל העובר בכל שבוע הריון.

יש עוד הרבה דברים מרגשים ומעניינים שמתרחשים במהלך ההריון שעוד לא דיברנו עליהם! הירשמי לקבלת הודעות קבועות מאתנו כדי לקבל מידע רלוונטי ישירות לתיבת המייל שלך.

האמור לעיל אינו מחליף ייעוץ רפואי של רופא/ת הנשים או המשפחה שלכם. התוכן והמידע במאמר זה, מבוססים על מקורות רפואיים וממשלתיים מהארץ ומהעולם, ואינם מחליפים ייעוץ רפואי או חוות דעת מקצועית של גורם רפואי מוסמך. יש להתייעץ תמיד עם אנשי מקצוע בתחום הרפואה לצורך אבחון וטיפול מלא.