22.4.2020

החלטתם לטוס לחו"ל עם הילדים? יתכן שזו הפעם הראשונה של התינוק החדש שלכם בחו"ל... רגע! חשוב שתזכרו לבצע הנפקת דרכון לתינוק שזה עתה נולד. איך מוציאים דרכון? כמה עולה להוציא דרכון? ומהו תיעוד ביומטרי? קבלו מאתנו מידע על המסלול להנפקה או חידוש דרכון לתינוק ולילד:

הגשת בקשה עבור הוצאת דרכון לתינוק או לילד

איך מוציאים דרכון ראשון? הזמנת דרכון בשלושה שלבים:

  1. בחרו את סניף לשכת רשות האוכלוסין וההגירה הקרוב למקום מגוריכם. למזמינים תור באינטרנט תינתן עדיפות בקבלת שירות.

  2. מלאו טופס בקשה והגישו אותו ללשכה, כולל תשלום אגרה, דבר שניתן גם כן לעשות באינטרנט ובעלות נמוכה יותר מאשר בלשכה.

  3. גשו ללשכת רשות האוכלוסין וההגירה, לצורך הוצאת הדרכון הביומטרי. התהליך כולל תיעוד פרטים אישיים באמצעות טביעות אצבע וצילום פנים. המידע הביומטרי שנאסף נשמר במאגר מאובטח, אך ניתן גם לבקש שלא ישמרו את טביעת האצבע שלכם במאגר.

הנפקת דרכון לתינוק או לילד - הוצאת דרכון ביומטרי

החל מתאריך 1.6.2017 יש אפשרות להנפיק או לחדש דרכון ביומטרי בלבד. שימו לב כי ישנה נוכחות חובה לכל אזרח המבקש הוצאת דרכון, גם כאשר מדובר בתינוק בן יומו.

דעו כי התינוק או הילד יצולמו במעמד הנפקת הדרכון הביומטרי, ולכן אין צורך להביא אתכם תמונת פספורט. עם זאת, מכיוון שאינכם יכולים לדעת מה יהיה מצבו בעת הצילום, כדאי שיהיו לכם בארנק תמונות פספורט ליתר ביטחון...

הוצאת דרכון לתינוק או לילד - כמה זה עולה?

נכון לתחילת שנת 2020, הוצאת דרכון לתינוק או לילד עולה 90-125 ₪ באינטרנט או 140 ₪ בלשכה.

מתכוננים לנסוע הרבה? עלותו של דרכון עסקי (המונה 64 עמודים במקום 32) הנה 300-390 ₪ באינטרנט או 445 ₪ בלשכה.

חשוב שתדעו כי הוצאת דרכון בעונת החורף, תעלה לכם פחות!

במהלך חודשים נובמבר-פברואר תשלמו 90 ₪ באינטרנט לילדים עד גיל 18. בחודשים מרץ-אוקטובר תשלמו 125 ₪. שימו לב - המחירים הנמוכים רלוונטיים להוצאת דרכון באמצעות האינטרנט בלבד. תשלום בלשכה יעלה לכם 140 ₪, ללא קשר למזג האוויר. במטרה לזכות בעלות המופחתת, כדאי לעשות מאמץ ולשלם עבור הדרכון באינטרנט עד לחודש פברואר. התשלום יהיה תקף לשלושה חודשים בלבד. חשוב שתגיעו ללשכת האוכלוסין וההגירה עד לתאריך 30 לאפריל, אחרי שביצעתם את התשלום באמצעות האינטרנט.

עבור חידוש דרכון שאבד, נגנב או הושחת, לילדים עד גיל 18, תשלמו בחורף 230 ₪, בקיץ 265 ₪ ובלשכה 280 ₪.***

***נכון לתאריך 1.1.2020, חשוב להתעדכן באתר משרד הפנים בכל עת.

במידה והדרכון לא הגיע, או שאתם זקוקים להנפקת דרכון דחוף, תוכלו להנפיק דרכון זמני בנתב"ג (ראשון או החלפה) בעל תוקף של שנה, שעלותו 425 ₪, לילד עד גיל 18. במידה ומדובר בדרכון זמני שנגנב או הושחת, המחיר לילד מתחת לגיל 18 הוא 565 ₪.

כפי שצוין, תעריף החורף המוזל מיועד בדרך כלל לחודשים 1 לנובמבר עד לסוף חודש פברואר, זאת במטרה להימנע מעומסים בעונת החמה. את הדרכון ניתן להוציא עד לחודש אפריל.. עקב המצב החדש שדרש מלשכות רשות האוכלוסין וההגירה לעבוד במתכונת חירום ועם מספר עובדים קטן משמעותית מהרגיל, הוארך בחודשיים המועד האחרון בו ניתן לנצל את תעריף החורף לחידוש דרכון עד לתאריך 30.6.2020.

הוצאת דרכון לקטין- תוקף הדרכון הראשון

תינוקות גדלים ופניהם משתנות לכן הוצאת דרכון לתינוק ולילד מתחת לגיל 18 תקפה ל-5 שנים בלבד. בתום חמש השנים תצטרכו להגיש בקשה לדרכון חדש.

שימו לב! אחרי שהחלטתם על ארץ היעד, חשוב שתוודאו כי הדרכון שהוצאתם הנו בתוקף, בהתאם למדינה שבחרתם- בדיקה מקיפה ניתן לבצע בלחיצה. זכרו גם כי ישנן מדינות, הדורשות הוצאת ויזה בנוסף להנפקת הדרכון. חשוב שתבדקו גם במקרה הזה מה הנוהל לגבי היעד שלכם.

קבלת דרכון חדש או חידוש דרכון לקטין

אתם תקבלו את הדרכון עד שלושה שבועות מהרגע שהגשתם את הבקשה, והשלמתם את כל הטפסים הדרושים. גם חידוש דרכון לוקח עד שלושה שבועות.

במידה והדרכון לא הגיע, או שאתם זקוקים להנפקת דרכון דחוף, תוכלו להנפיק דרכון זמני בנתב"ג בעל תוקף של שנה, שעלותו 455 ₪, לילד עד גיל 18.

כאמור, הוצאת דרכון לילד או לתינוק תקפה לחמש שנים בלבד. בתום התקופה, עליכם להגיש בקשה לדרכון חדש. מומלץ לקבוע תור באחת מלשכות רשות האוכלוסים וההגירה כדי לחסוך זמן, או בטלפון *3450 ואף לשלם באינטרנט.

הנפקת דרכון לתינוק - מה עושים במקרה בו ההורים חיים בנפרד?

הוצאת דרכון לתינוק או לילד מתחת לגיל 18 מחייבת את הסכמת שני ההורים. מה עושים כאשר ההורים גרושים או לא נשואים? במקרה כזה, חובת כל אחד מההורים לענות על שאלות אימות עבור התינוק וכל אחד מהילדים. רק אחד מההורים מחויב להגיע ללשכה יחד עם התינוק או הילד. ההורה השני צריך לחתום על הסכמת הוצאת דרכון לתינוק או לילד, דבר שהכרחי שיעשה בנוכחות נציג הלשכה או עורך דין.

יש לכם דרכון? איזה כיף! עכשיו כדאי שתדעו קבלו מאתנו טיפים המתייחסים לטיסה עם תינוק כצידה לדרך... במיוחד אם מדובר בטיסה ארוכה, ומה עדיף – טיסת יום או טיסת לילה?

נסיעה טובה!