האכלת תינוק שרק נולד עומדת בראש סדר העדיפויות של כל הורה טרי, אבל עבור הורים לתינוק שנולד טרם זמנו, הזנת התינוק כהלכה חשובה שבעתיים.

כאשר תינוק שנולד פג מקבל חלב אם או פורמולה מבקבוק בתדירות מספקת ובכמות מספקת, הוא עולה במשקל ומתפתח יפה. הנה כמה טיפים שיעזרו לך בהאכלת תינוקך שנולד טרם הזמן.

עוד מחשבה על הנקה

תינוק שנולד פג יהיה לרוב רגיש יותר לזיהומים, ולכן החלבונים והנוגדנים המגנים שנמצאים בחלב אמו אפילו עוד יותר חשובים עבורו. הנקה יכולה גם לעזור בפיתוח קשר רגשי קרוב עם התינוק החדש.

אבל אל דאגה, גם אם הנקת הפג לא מתאפשרת - תינוקות שנולדו טרם זמנם, יכולים בהחלט לגדול יפה על תמ"ל עתיר שומנים שמיועדת במיוחד להזנת פגים.

לאט אבל בטוח

בתחילה, האכלת התינוק שנולד בלידה מוקדמת תהיה תהליך אטי יותר מהאכלת תינוק שנולד במועד. הסיבה היא שאצל תינוקות אלה יש פחות תיאום בין המציצה לבליעה. לפני שתינוקך הפג ישתחרר מבית החולים, הרופאים והאחיות יתנו לך הוראות מפורשות כמה ובאיזו תדירות להאכיל את תינוקך.

אם נדמה לך שתינוקך לא מקבל מספיק חלב, מומלץ לקחת אותו להישקל במרפאת טיפת חלב או אצל רופא/ת הילדים. כאשר תינוקך יגיע לגיל 34 שבועות, הוא אמור לינוק או לאכול מבקבוק ביתר יעילות.

לשים לב לסימנים

קל יותר להאכיל תינוק רעב כשהוא רגוע, מאשר כשהוא משתולל ומתפתל. כדאי להאכיל את התינוק בכמויות קטנות כל שעתיים או שלוש שעות, ולהשתדל לשים לב לסימני הרעב שלו במקרה שצריך להקדים את הארוחה.

סימנים שכיחים לרעב כוללים מציצת אגרוף או אצבעות, וסיבוב הראש ופתיחת הפה כדי לינוק. יש תינוקות שצריך להעיר אותם מתנומת יום או משנת הלילה כדי לאכול. כדאי לשאול את רופא/ת הילדים אם כך עליך לנהוג בתינוקך שנולד פג.

האכלת פג אולי תיראה לך בעייתית בהתחלה, אבל מרגע שתופסים את העניין, אפשר להירגע וליהנות מהזמן שלכם ביחד. זה תקף לשני ההורים, שכל אחד מהם יכול להאכיל בבקבוק, לטפל בשיהוקים, או להחליף את החיתול אחרי הארוחה.