במקום להקריב זמן איכות יקר עם התינוק החדש, למה שלא תשלבי אותו בשגרת האימונים? אפשר להתחיל בתרגילים הפשוטים הבאים יחד עם התינוק.

צאי החוצה

בין אם את עושה ריצה או הליכה, קחי את התינוק אתך ותראי איך את נפטרת מעודפי המשקל של ההריון. כדאי לחכות עד שהתינוק יהיה לפחות בן שישה חודשים כדי שיוכל לשבת זקוף בעגלת הריצה. שתפי את התינוק בתהליך: דברי אליו והצביעי על הנוף בזמן ההליכה.

הירשמי לחוג

חדרי כושר רבים מציעים שיעורים משותפים לאמהות ולתינוקות, מיוגה ועד אירובי. את תרוויחי מדריך כושר שינחה אותך בתרגילי הכושר הטובים ביותר אחרי לידה, והתינוק יוכל להתבונן באמהות ובתינוקות אחרים מזיזים את הגוף ברחבי החדר.

תוכלי גם לבקש מאבא שייקח את התינוק אתו לאימון כדי שתוכלי לנוח קצת.

אימון משותף

שילוב התינוק החדש בתכנית האימונים יכול להיות מהנה עבור שניכם. התחילי בשלושת הצעדים הבאים:

1. שכיבות סמיכה

שכבי על הבטן כשהירכיים על הרצפה והרימי את החזה כלפי מעלה כשכפות הידיים דוחפות את הרצפה. השכיבי את התינוק על הרצפה מולך ונשקי אותו כשאת יורדת חזרה.

2. סקוואטים מעמידה לישיבה

החזיקי את התינוק והתיישבי על ספסל בפארק או על הספה בבית. הפעילי את שרירי הליבה (כאילו מישהו עומד להכות אותך בבטן) בזמן שאת דוחפת את העקבים בחזרה לעמידה.

3. לחיצת כתפיים

עמדי ישר תוך הפעלת שרירי הבטן והחזיקי את התינוק היטב בידיים. הרימי אותו באוויר והחזירי אותו אלייך עם נשיקות.

בימים שבהם פעילות גופנית היא הדבר האחרון שבא לך לעשות, הזכירי לעצמך שהתינוק החדש גם כן זקוק לגירויים ולאוויר צח. עצם הידיעה שאת עושה משהו בריא עבור התינוק - ותוך כדי משילה את הקילוגרמים העודפים של ההריון - בטוח יעזור לך לאגור כוחות לצאת מהבית.