השיטה הקלה ביותר לשמור על ניקיון התינוק הרך היא בעזרת ספוג: זוהי חוויה עדינה ונעימה לתינוקכם.

המלצות של מומחים

מומחים טוענים שאין צורך באמבטיות יומיות, כי הן מייבשות את עורו העדין של התינוק. אמבטיה בתדירות של שלוש פעמים בשבוע תספיק לתינוקך עד גיל שנה.

חמישה צעדים פשוטים להצלחה

1. בחירת השעה

יש הורים שמעדיפים את שעות הבוקר, כאשר התינוק ערני ומעוניין בפעילות. הורים אחרים בוחרים בשעות הערב כחלק משגרת ההכנה לשינה.

2. רכזו את כל הדברים שתזדקקו להם לפני שאתם מתחילים לרחוץ את התינוק

שימו לידכם בגדים להחלפה, חיתול נקי, כמה מטליות ומגבת גדולה, סבון עדין לתינוק, וקערה או ספל של מים חמימים (לא חמים). בדקו את חום המים בעזרת המרפק.

3. שמרו על סביבה חמימה לתינוק

שימו לב שהחדר חמים לפני שאתם מפשיטים את התינוק. הכינו מטלית טבולה במים חמימים והניחו אותה על גוף התינוק שאתם לא מנקים באותו הרגע, כדי שלתינוק יהיה חם ונעים בכל שלב.

4. התחילו למעלה

התחילו בראשו ופניו, השתמשו במטלית רטובה ללא סבון, כך שלא ייכנס סבון לעיניו או לפיו. הקדישו תשומת לב מיוחדת לצווארו ולאזור שמתחת לסנטרו. האזורים שבין האצבעות והבהונות, מתחת לזרועות ומאחורי האוזניים צוברים לכלוך בכמות מפתיעה. נגבו בזהירות את האזור שמסביב לטבור, והקפידו שיישאר יבש. אם אתם מרטיבים במקרה את אזור שארית הטבור, טפחו עליו בעדינות במטלית יבשה עד שיתייבש. נקו את אזור החיתול בסוף, ותמיד החזיקו את ראשו ועורפו של התינוק כדי לתת לו תמיכה!

5. הגנו על אזורים שאמורים להחלים

אם בנכם עבר ברית מילה, רחצו את הפין שלו במעט מים עד שהפצע יחלים (בדרך כלל זה לוקח בין שבוע לעשרה ימים לאחר הברית). אם בנכם לא עבר ברית מילה, רחצו את האזור הזה כפי שאתם רוחצים כל אזור אחר בגופו.

6. סיום הרחצה

סיימו את הרחצה בניגוב התינוק בעזרת מגבת עם ברדס לראש, חתלו אותו בחיתול נקי ותנו לו נשיקה בבטנו הנקייה והרכה. עכשיו הוא נקי!