החתלת תינוק פעיל יכולה להיות בעייתית אפילו במצבים הכי שגרתיים, אך כשנוספת לכך תחושת אי ודאות כשיוצאים מהבית ולא יודעים איפה נצטרך להחליף חיתול, זה קשה עוד יותר. בין אם אתם נמצאים בסופר, בבית קפה או אפילו במטוס, מכנסוני חיתול יכולים להקל עליך מאוד את ההחתלה לתינוק פעיל (בסביבות גיל 6 חודשים).

מתכוננים מראש

כדאי להכניס כל מה שצריך, כמו מכנסוני חיתול, מגבונים וכד', לתוך נרתיק קטן בתיק החיתולים כדי שהדברים יהיו בהישג יד בעת הצורך.

חלופות למקרה שאין משטח החלפה

אם תינוקך כבר הולך, אפשר לנסות לחתל אותו בעמידה, וזה קל מאוד עם מכנסוני חיתול [קישור אל: איך משתמשים במכנסוני חיתול]. פשוט תולשים את הצדדים ומושכים את החיתול כשהתינוק בעמידה. אחרי שמנקים את ישבן התינוק, פשוט מלבישים לו מכנסוני חיתול נקיים כמו תחתונים. אם אין שידת החתלה בסביבה, או שיש אך היא לא נקייה, אפשר להכין משטח מאולתר בתא המטען של המכונית, בעגלה לאחר הטייתה לאחור עד הסוף, או פשוט להניח את משטח ההחתלה על הדשא במקום יבש. אם אין ברירה, גם ספסל, מושב רכבת או דלפק בשירותים ציבוריים יכולים לעבוד, רק לא לשכוח לנקות את המשטח תחילה. חשוב לזכור תמיד להניח יד אחת על התינוק כדי שלא יתגלגל או יזחל. אם אין מים זורמים בסביבה, אפשר להשתמש במגבונים לתינוק כדי לנקות את הידיים שלך לפני ואחרי ההחתלה. הקטנטן, כמובן, יהיה נחוש להמשיך לחקור את הסביבה ללא הפסקה. תיק חיתולים מצויד טוב ועצות אלה יכולים לעזור להחתלה חלקה יחסית. כך, לכולם תהיה דאגה אחת פחות כשתצאו מהבית.