הילדון בן 30 החודשים מענג, מצחיק לעתים קרובות וכיף להיות במחיצתו.

שפה

הוא מגלה את כוחן של המילים ומתחיל להעיר על דברים בסביבה שלו רק בשביל הכיף שבשיתוף ובדיבור. עודדו את השיחות הללו ועזרו לו כמה שיותר כשהוא נתקע על מילים שעדיין קשה לו לבטא. בגיל זה, הוא יכול ליצור משפטים בני 2-3 מילים ויכול למלא בקשות בשני שלבים. קריאה, כולל שיוך המילים לחפצים ולפעילויות, היא חוויה מהנה וחשובה מאוד בגיל זה.

דמיון

הדמיון מתחיל לגדול בגיל זה, לכן ספרים, סיפורים ומשחקים בכאילו הופכים מעניינים יותר עבור הילד. ילדים בגיל הזה כבר משחקים משחקי תפקידים ומציגים תרחישים ולא רק מחקים פעולות פשוטות עם צעצועים. פירוש קפיצת גדילה זו של הדמיון הוא שגם דאגות, חרדות ופחדים חדשים עשויים להתחיל לצוץ.

חלומות וסיוטים

הם הוכחה לעבודה הקשה של הילד בסידור העולם המרגש שלו לפי תבניות. הוא עשוי להסס יותר במקרים של מצבים חדשים מאשר לפני מספר חודשים, אך הוא גם יגלה יותר עניין בניסוי הכישורים האינטראקטיביים שלו על אנשים חדשים ברגע שהוא ירגיש איתם בנוח.

סדר

הילד יתחיל לרצות להחזיר דברים למקום, לכן סידור הצעצועים לאחר שעת המשחק יהיה קל יותר, בתנאי שתחלקו אותה לשלבים ברורים: "אסוף את כל הקוביות, עכשיו אסוף את המכוניות". בגיל זה, שבחים על התנהגות טובה הם מניע חזק, אז הרגישו חופשיים לשבח את הילד. הילד קולט היטב את השינויים בתגובות ובמצבי הרוח שלכם, קלים ככל שיהיו.

ידיים שימושיות

כישורי המוטוריקה העדינה של הילד שלכם יפתיעו אתכם, הוא יצליח לפתוח, לפרק ולהרכיב יותר דברים ממה שחשבתם. צבעים, כלי מטבח ומסרקים הם חלק מהכלים בהם הוא ינסה להשתמש בדיוק בדרך הנכונה.

נחישות

הפסקת פעילות היא חוויה כואבת עבור הילד בשלב זה. הוא יצטרך הודעה מראש לגבי השינוי הקרב וקצת עזרה בהחלפת הילוך. התפרצויות זעם בזמן השינויים האלה נפוצות ומסמלות עד כמה הוא רוצה להיות אדון לעצמו, אז תצטרכו לרענן ולשכלל את טכניקות "פסק הזמן" שלכם. הצד החיובי: אף על פי שהמריבות יהיו דרמטיות יותר מאשר לפני שישה חודשים, הן יתרחשו לעתים רחוקות יותר. הישארו עקביים ותראו איך הילד רץ אליכם לחיבוק גדול שנייה אחרי מריבה גדולה.

החיים בגיל זה הם הרפתקה מרגשת של עליות ומורדות!