בכל העולם הורים שרים לתינוקות שלהם. השורות הבאות יסבירו מדוע שירי ערש לא רק מרגיעים את התינוק, אלא גם טובים עבורו במובנים נוספים.

מי לא מכיר את התמונה הקלאסית: אמא טרייה חובקת את תינוקה הקט בזרועותיה, מתנועעת ברכות ושרה בשקט. מוסיקה היא שפה בינלאומית, ושירי ערש הם הדרך הטובה ביותר להכיר אותה לתינוקך. המנגינות הנעימות יכולות גם לתרום לבריאות התינוק ולעודד את התפתחותו. אין דרך שגויה לשיר שירי ערש לתינוק - ניתן לשיר את השירים שהוריך שרו לך, או לחבר שירים במיוחד לתינוקך. קשה להתחיל? הנה כמה עצות מועילות.

שירי ערש כתרומה לבריאות התינוק מחקרים הוכיחו שלפגים ששומעים מוסיקה יש שיפור בדופק, נשימה חזקה יותר ודפוסי שינה ואכילה טובים יותר. גם אם תינוקך אינו פג, שירי ערש עדיין יכולים לעודד את התפתחותו, כי כל פעילות שבה מתקשרים עם התינוק ומדברים איתו תורמת לו. כדאי לשיר לו שירי תינוקות לפני השינה, כשהוא בוכה, או בכל זמן שהוא זקוק לנחמה.

שירי ערש לחיזוק הקשר מתנת המוסיקה היא דרך נהדרת לחזק את הקרבה לתינוק שרק נולד. הבחירה בשירי ערש שחשובים לך או בעלי משמעות בדרך אחרת (תרבותית, רוחנית או דתית), משתפת את התינוק בחלק ממך ומחזקת את הקשר הטבעי ביניכם.

לשיר - זה טוב גם לך ידוע כי מוסיקה מפיגה דיכאון, מרגיעה את העצבים ומעודדת אנשים לרקוד. שירי ערש לתינוקות יכולים להשפיע כך גם על ההורים הטריים. אחרי לילה ללא שינה עם התינוק שיצר דכדוך או לחץ, מומלץ לקחת את התינוק בידיים ולהתחיל לשיר שירי תינוקות.

פשוט לשיר (זה בסדר) חשוב להבין שאין דרך לא נכונה לשיר שיר ערש. וגם אין שיר לא מתאים. אם אין לך שיר ערש שאהוב עליכם מילדות, אפשר לשיר שאוהבים, בין אם הוא שיר פופ, בלדת רוק או שיר חג, ואפילו מנגינה מפרסומת בטלוויזיה. תמיד אפשר גם לחפש באינטרנט שירי ערש קלאסיים ואת המילים שלהם.

אין מה להתבייש... לתינוק לא אכפת אם אתם מזייפים, שוכחים את המילים או אם שרים את אותו בית שוב ושוב. הוא ייהנה מהזמן, מתשומת הלב, ומקולך המוכר והמרגיע.