שעת סיפור מעניקה לאבות טריים תפקיד פעיל בגידול הילד ובכך עוזרת להם להדק את הקשר עם התינוק. לחצו כאן כדי להבין מדוע הקריאה לתינוק כה חשובה ולגלות כיצד להפוך אותה לחלק מהשגרה.

קריאה לתינוקות היא אחת הדרכים היעילות שאבות טריים יכולים לעזור לעצב את חיי ילדיהם. זמן קריאה מעמיק את הקשר בין האב לילד, מעניק לאב אפשרות להעריך את התפתחות הילד, מרחיב את אוצר המילים והתפתחות השפה שלו ומעשיר את הדמיון.

עצות לאבות לקריאה מהנה לפניך עצות כיצד להפיק את המרב מזמן הקריאה עם ילדך: השמעת קולות משעשעים דובב את השיחות בין הדמויות על ידי השמעת קולות משעשעים ומוגזמים ועל ידי הוספת קולות מטופשים (ווש, בום, טראח) כדי להפוך את הסיפורים למלהיבים יותר עבור התינוק או הפעוט.

הרחב את האינטראקציה מעבר לקריאה עצמה. הצג סצנות מצחיקות מהספרים וחזור על משפטים מצחיקים (לדוגמה, "חתול תעלול") בהזדמנויות אחרות במשך היום כדי ליצור בדיחות פרטיות וחוויות משותפות.

שתף את הילד. הכנס את הילד לתוך הסיפור בכך שתעצור ותשאל מה דעתו (לדוגמה, "מה אתה חושב שיקרה לסל הביצים?"). זה מראה שאתה מתעניין במחשבותיו וברגשותיו של הילד. זה גם מעודד אותו להיות קשוב כשאתה קורא.

בחר ספרי ילדים שאתה אוהב. לא כל האבות מתעניינים ב"זחל הרעב" וזה יכול להיות יתרון. גם אם לא היית בוחר בעצמך לקרוא לבתך על פו הדוב או על הדב פדינגטון לבתך, לדוגמה, הוא יכול להיות הסיפור האהוב עליה. נקודת המבט הייחודית של האבא בקריאה יכולה לפתוח עולמות חדשים לילד.

תכנן ביקור בספרייה או בחנות הספרים. פעוטות מחכים בכיליון עיניים לבילויים כאלה מפני שהם מאפשרים זמן איכות עם האב. תן לילד לבחור מבין שלושה עד ארבעה ספרים שבחרת כדי לעזור לו להרגיש מעורב ולרצות לגלות על מה הסיפור. מצא מקום מיוחד לקריאה. כורסה נוחה, למשל, יכולה להיות מקום טוב לקריאה עם התינוק או הפעוט. שמור מספר ספרי תינוקות - כולל ספרי תמונות - בקרבת מקום כדי לעודד קריאה ספונטנית.

השתמש בטבלת מדבקות. טבלאות העוקבות אחר התקדמות הילד עם מדבקות עוזרות לבנות התלהבות אודות מספר הספרים שקראתם או הדקות שביליתם בקריאה משותפת. (תן לפעוט לבחור את המדבקות - נסיכות, דובי פנדה או אולי כוכבים מוזהבים) כאשר הגעתם למספר מדבקות מסוים, תוכלו לחגוג את המאורע! במסיבת תה, טיול לגן המשחקים, או שעה של משחק נטול הפרעות. מהר מאוד, הטבלה כבר לא תהיה נחוצה, מפני שכולם ירצו לקרוא כי הם נהנים.