מי היה מאמין שתוך כמה חודשים הוא יהפוך לבן אדם קטן? הוא הופך ליותר ויותר חברותי וזמן המשחק הולך ומשתפר. כך ניתן להפיק את המרב מזמן המשחק עם ילדך בן ארבעת החודשים.

הצעת צעצוע

אפשר לתת לו צעצוע שמרשרש או מפיק קולות פצפוץ ולהתבונן בתגובתו כשהוא תופס אותו. צעצועים שמלמדים על החושים השונים הם גם חינוכיים וגם קסומים עבור התינוק. מסירה של הצעצוע הלוך וחזור מהווה משחק כיפי. כדאי לדבר איתו על הצעצוע ועל המשחק, זה עוזר לו לשמוע עוד מילים. נזכרת איך הוא חייך בפעם הראשונה לפני חודש או חודשיים? עכשיו הוא מתחיל לצחקק – וזה עוד יותר נהדר!

שחקו משחק

תינוקות מרותקים לבועות סבון. נשיפת בועות סבון סביבו תהיה בידור אינסופי עבורו. אפשר לשחק איתו ב“סבתא בישלה דייסה” בזמן ההלבשה. הוא יאהב את הדגדוג ואת הגירוי, וזו גם הסחת דעת טובה בזמן הניסיון להלביש לו את החולצה!

קביעת מפגש עם חבר

למה לא להזמין הורה אחד או שניים שיש להם תינוקות בערך באותו הגיל? אפשר להניח את התינוקות על הרצפה יחד עם כמה צעצועים ולצפות במתרחש. יהיה כיף להביט בתינוק שלך מבלה עם חבריו החדשים, וכך אפשר להכיר חברים חדשים גם כן.

המשחק עם התינוק ויצירת סביבה מהנה ופעילה הם דברים חיוניים להתפתחות בילדות המוקדמת. שמירה על פעילותו תאפשר לו לגדול ולהיות תינוק מאושר, בריא ומאוזן.