בבתים רבים, צחצוח שיניים הוא בדיוק ההפך מכיף. תינוקות רבים שונאים לצחצח שיניים, כך שאינכם לבד אם אתם צריכים כמה עצות וטריקים כדי לגרום לתינוקכם לחבב את התהליך. הנה העצות הטובות ביותר שלנו איך להשאיר מאחור את התקפי הזעם והבכי.

בחרו את מברשת השיניים הנכונה מברשות שיניים עם ציורים של נסיכות, גיבורי-על או בעלי חיים יכולים להציל את המצב עבור הורים מסוימים. אם הבת שלכם ממש אוהבת ורוד, בחרו מברשת שיניים ורודה. אם היא אוהבת ארנבונים, בחרו מברשת עם ציור של ארנב חמוד. קחו את הילדים לחנות, בחרו כמה מברשות מתאימות לגילם ותנו להם לבחור את האחת שהכי מוצאת חן בעיניהם.

משחת שיניים בטעמים יש ילדים שלא אוהבים את טעמה של משחת שיניים רגילה. יש בחנויות מבחר גדול של משחות שיניים בטעמים שונים. בין אם זה טעם מסטיק או תות, נסו וגלו איזה טעם התינוק שלכם מעדיף.

"מטה הצחצוח" הכינו תחנת צחצוח שיניים ליד הכיור בחדר האמבטיה. רעיונות שאפשר לנסות:

  • ספל או מכל מיוחד עבור המברשת ומשחת השיניים

  • מדרגה או סולם מיוחד המאפשר לילד להגיע לכיור (אך זכרו תמיד לשמור עליו!)

  • ספל מיוחד לשטיפת הפה

  • שעון עצר (טיימר) או שעון מעורר ("תמשיכי לצחצח, מתוקה, עד שהשעון יצפצף!")

  • אתם יכולים לצחצח שיניים במקביל לילד, וכך תוודאו ששניכם מקפידים על משך צחצוח נכון

משחקי צחצוח משחק "קוקו" בזמן הצחצוח יכול להקליל את האווירה לכל המעורבים, במיוחד לתינוקות ופעוטות. אפשר לשיר שיר שאוהבים או להפעיל את נגן המוסיקה במערכת הביתית או בטלפון הנייד, ולעודד את הילד "לצחצח בשיגעון" עד שהשיר מסתיים. נסו להשתמש במברשת השיניים כמיקרופון – זה ודאי יעורר צחוקים! אם יש לילדכם צעצוע שהוא אוהב לחבק, קרבו אותו לכיור ו"צחצחו לו שיניים" בזמן שהקטנטן שלכם מצחצח את שלו.

לוח פרסים לאחר שתקופת התינוקות מאחוריכם, הפעוט עשוי לשתף פעולה עם לוח פרסים לצחצוח נכון. אין דבר שילדים אוהבים יותר מפרסים על התנהגות טובה, אז מדבקות וחייכנים על הצלחתם במשימה יכולים להיות דרך חיובית להעניק חיזוק חיובי ולקשר את הצחצוח למשהו כיפי. נסו את זה: "אם תזכה בחייכן, מגיע לך לבחור עוד ספר לקריאה לפני השינה!"