המשפחה והחברים אמנם מלאים עצות עם כוונות טובות, אך הן עלולות לעתים רק להוליך אתכם שולל. שלוש דוגמאות של עצות הורות מיושנות שאתם יכולים להתעלם מהן בחופשיות.

1. אתם מפנקים את הילד כשאתם מרימים אותו יותר מדי

תינוקות שרק נולדו בוכים בדרך כלל כי הם צריכים משהו. אם זה החלפת חיתול, האכלה או סתם חיבוק, הרגעת התינוק עוזרת לו להרגיש בטוח ואהוב. זה פשוט בלתי אפשרי לפנק תינוקות יותר מדי. למעשה, ככל שאתם מקפידים יותר למלא את צרכיו של התינוק בקביעות לפני גיל שישה חודשים, הוא יהיה פחות תובעני בהמשך החיים.

2. שמרו על שקט בבית בזמן שהתינוק ישן

מסתבר שתינוקות בעצם רגילים לשמוע רעשי רקע, עוד מהזמן שבילו ברחם. אם אתם רוצים, אתם בהחלט יכולים להפעיל את שואב האבק בזמן שהתינוק ישן. זמזום המכונה עשוי דווקא להרגיע את התינוק ולעזור לו לישון, ואתם תוכלו להספיק לנקות קצת בזמן שהוא נח.

3. הקפידו על זמני האכלה קבועים עבור התינוק

פעם חשבו שתינוקות צריכים לאכול כל ארבע שעות מרגע היציאה מבית החולים. האמונה הרווחת הייתה שהאכלה לפי דרישה (בכל פעם שהתינוק רעב) "תקלקל" את התינוק ואפילו תגדיל את הסיכון לזיהום במעיים של התינוק. כיום, לעומת זאת, רופאים רבים ממליצים להאכיל את התינוק לפי לוח הזמנים שלו.

העצות לטיפול בתינוק בהחלט התפתחו במשך השנים, אך דבר אחד לגבי הורות נשאר קבוע: השאיפה שהתינוק יהיה בריא ושמח בכל עת. וזכרו: אתם מכירים את התינוק שלכם הכי טוב!