מציצת אגודל הנה התנהגות בריאה ומרגיעה אצל תינוקות רכים. תינוק בן שלושה שבועות ינסה למצוץ את אצבעותיו – או את אצבעות הוריו– כאמצעי להרגעה עצמית כשהוא נסער או מנסה להירגע. אתם יכולים לעזור לתינוקכם למצוץ אצבע בכך שלא תכסו את ידיו (בכפפות או שמיכות), או שתעטפו אותו בשמיכה כך שידיו יהיו קרובות לפניו, או שתניחו מגבת מגולגלת או חיתול בד מאחורי כתפיו, כך שהוא יוכל לנטות קדימה כשהוא יושב בסלקל.

מנשאי תינוק ונדנדות להצלה!

אחד הדברים המשותפים לכל התינוקות בגיל הזה בכל מקום בעולם הוא הנטייה להתקף בכי בשעות אחר הצהריים או הערב. אין להסיק מהתקפי הבכי הללו שלתינוק שלכם חסר משהו, או שאתם עושים משהו לא נכון; הבכי הזה נגרם מהבשלת מערכת העצבים שלו. כמובן שהמידע הזה לא עוזר לכם כשאתם שומעים את תינוקכם מיילל. נסו להישאר רגועים. נדנדו את תינוקכם, עטפו אותו בשמיכה ושירו לו. שאו את התינוק במנשא במשך היום–, וכך תוכלו להפחית מהבכי בהמשך, – ונסו להכניס אותו לנדנדה; תנועת הנדנדה עוזרת בדרך כלל להרגיע תינוק בוכה,  ואולם אם התינוק נרדם בנדנדה, יש להוציא אותו מהנדנדה ולהשכיב אותו במיטתו על גבו.

לידיעתכם:

בגיל הזה כל התינוקות הם תובעניים, כך שזו עלולה להיות תקופה קשה עבורכם. חוסר שינה ושינויים גדולים בשגרת היום-יום הרגילה שלהם עלולים להיות קשים מאוד להורים. החזיקו מעמד! נסו לחשוב על התקופה הזו כעל המשך של תקופת ההריון. כדאי שתנוחו בזמן שהתינוק ישן, ודאגו לאכול בצורה מסודרת.