כשילדכם יהיה בן שנתיים בערך, הוא כנראה יהיה מוכן לעבור למיטת תינוק או למיטה בגודל מלא. כנראה שזה יהיה אחד מצעדיו הראשונים לעצמאות של ילד גדול - כל הכבוד לו!

בנקודה זו, ילדכם יהיה גבוה מספיק כדי להרים רגל מעבר למעקה הלול, לכן המעבר למיטה הוא כדאי לצורך התפתחותו ולצורך בטיחותו.

המעבר למיטת תינוק הוא צעד משמעותי ובהחלט יש כמה גורמים שיש לשקול לפני שעושים זאת. יש לזכור שכשילדכם לא נמצא בלול יש לו גישה קלה לחדרו ולשאר הבית, כמו שלא הייתה לו קודם לכן.

זה עשוי לעורר את סקרנותו!

לפני שעושים את המעבר למיטת התינוק, יש לזכור את שיקולי הבטיחות הבאים:

להימנע מסכנות ליליות

ילדים ישנוניים (או שובבים) עלולים להיקלע לסכנה אם ינסו לטייל בבית ללא השגחה בלילה. על מנת לעקוף את הבעיה, אפשר לנסות לתלות פעמון על דלת חדרו של הילד כדי שיהיה אפשר לשמוע אותו אם הוא מנסה לטייל.

להחביא את כל הצעצועים

הילד שלכם לא צריך לצאת מהחדר כדי להיקלע לסכנה - יש לו מספיק פיתויים במרחב האישי שלו. יש להקפיד שכל הצעצועים ושאר החפצים שעלולים להישבר או שמהווים סכנת חנק נמצאים בארון או בארגז לפני שתשכיבו את ילדכם לישון. כדאי גם לטאטא את החדר בזריזות כדי לסלק כל דבר שעלול להכשיל אותו אם הוא קם מהמיטה בחושך.

למקם את המיטה במקום הולם

מיטת תינוק היא קרובה יותר לרצפה מלול, אך גם בה כדאי לרפד את האזור שמסביב למיטה לפחות עם שטיח. כמו כן, יש למקם את המיטה הרחק מהחלון, כדי להימנע מרוחות פרצים או מגישה לווילונות או לחבלים מתנדנדים.

לאחר ששמרנו על אמצעי הבטיחות הללו אפשר לחגוג! המעבר למיטת תינוק הוא צעד גדול, וחשוב להראות לילדכם כמה אתם גאים בו.