לקטנטן שלכם עדיין יש הרבה מה ללמוד על העולם ועל האנשים שבו.

כדאי לתת לילדכם לראות מה קורה כשאתם עובדים או מתנדבים. זה מרחיב את עולמם בכך שהם נחשפים למצבים יומיומיים ולמבנים מחוץ לחיי המשפחה. אם תוכלו לארגן זאת, יהיה שווה לקחת את הילד הסקרן שלכם לביקור במשרד או בחנות.

הרחיבו את עולמו

להלן שש הצעות שיהפכו את הביקור למיטבי עבור ילדכם ויאפשרו לכם ולעמיתיכם להתנהל.

  • שוחחו עם המנהל שלכם ייתכן שכבר יש בחברה יום "הבא את ילדכם לעבודה". אם אין יום כזה, אולי כדאי להתחיל – זה מהווה יחסי ציבור מעולים לחברה וגם מרים את המורל הפנימי. אם תביאו את ילדכם, הודיעו על כך לחבריכם לעבודה מראש כך שלא יופתעו.

  • בחרו זמן טוב ילדים קטנים נמצאים במיטבם בבוקר, בעוד שילדי בית ספר מסתדרים טוב יותר בביקור של אחרי הצהריים. קחו בחשבון מתי מתרחשים דברים מעניינים ומתי נוכחותו של ילדכם תפריע הכי פחות.

  • ספקו הסברים קצרים תכננו ביקור של שעה או שעתיים. זמן ארוך יותר הוא לרוב יותר מדי עבור ילד קטן וסביר יותר שתהיה התפרקות. הקפידו לכלול הפסקה לחטיף או לארוחה.

  • ודאו שילדכם לבוש בצורה הולמת. תנו לו לנסות לבצע את מה שאתם עושים, אם הדבר אפשרי: להיכנס למערכת המחשב, ליצור עותק של לוח הזמנים, לשאול את הלקוח אם אפשר לעזור, להציע מנת תפוחי אדמה – כל מה שלא פוגע בכם, בילדכם או בעבודה.

  • הציגו את ילדכם בפני חבריכם לעבודה תסבירו לו מה כל אחד מהם עושה.

  • צלמו תמונות ילדכם יוכל לספר את סיפור הביקור והתמונות ימחישו את הסיפור. הוא בטח ירצה להוסיף איורים משלו על היום בו בילה “ ”בעבודה של אמא או של אבא.

אם תתנו לילדכם הזדמנות לראות את מקום עבודתכם, הוא יחווה תחושת ביטחון גדולה יותר ויוכל לדמיין איפה אתם נמצאים כשאתם לא בבית. ייתכן שגם את תשמחו על ששיתפתם אותו בזה.