כשהילד שלכם משחק עם ילדים אחרים, זה חמוד. אבל, כשהכיף הופך פתאום להתפרצות זעם ולקרב צרחות על צעצועים, זה כבר לא כל כך חמוד.

לפניך כל מה שיש לדעת על הכנה למפגש עם חבר, הרגעת מצבים בעייתיים, הבטחת חוויה נטולת-מתח ומהנה עבורכם ועבור ילדכם:

1. קביעת מפגש עם חבר

ילדכם כנראה לא יתחיל לקיים אינטראקציות ממשיות עם ילדים אחרים עד שיהיה בן שלוש. סימנים לכך שהילד שלכם מוכן לשחק עם חבר כוללים מודעות רבה יותר לרגשותיהם של אחרים (למשל, הוא שואל מדוע ילד אחר עצוב) והפגנת סקרנות לגבי מעשיו או משחקיו של הילד לידו.

2. יש לצפות לאינטראקציה מוגבלת – בתור התחלה

יש לזכור שבגילו, ילדכם כנראה עדיין לא תופס לגמרי את רעיון שיתוף הפעולה, ואוצר המילים הקטן שלו עדיין לא מאפשר לו להסביר את תסכוליו. פירוש הדבר הוא שיש להיות מוכנים למזער את הנזקים, אם מצבי הרוח יוצאים משליטה תוך כדי משחק הפעוטות.

3. הכנה למפגש עם חבר

אם תסכימו מראש שהמפגש יהיה קצר, הדבר יקל על התסכולים שנוצרים כאשר הילדים מתעייפים מדי או נעשים עמוסים בגירויים. כאשר קבעתם את המפגש, יש להודיע על כך לפעוט שלכם. יש לומר לו שדני מגיע לשחק ושיהיה עליו לחלוק עמו בצעצועים. תנו לו לבחור כמה צעצועים מיוחדים שיהיה אפשר להחביא בזמן המפגש.

4. תפקידכם בזמן המפגש עם החבר

כדאי להישאר בחדר בזמן המפגש הראשון עם החבר, אך ללא מעורבות יתר. אם יתלהטו הרוחות, תרגישו חופשיים להתערב. הסבר קטן יכול לחולל פלאים: “דני עדיין לא שיחק עם המשאית. מה דעתך שנכוון טיימר לשלוש דקות בהן תוכל לשחק עם המשאית? אחר כך תוכלו לתת אותה לדני.”