תכנון מסיבת טרום לידה מושלמת

אם אתם מאורגנים, גמישים, ויודעים להפיץ את החדשות, לא יהיה לכם קשה לארגן מסיבת טרום לידה. הנה כמה דברים שעליכם לזכור כשאתם מתכננים מסיבה.

בחרו את המקום שבו תרצו לערוך את המסיבה.

חשבו, מה ישמח את ההורים לעתיד? האם הם אוהבים להיות בבית? האם הם מעדיפים לצאת לבלות בחוץ?

1. בבית

הבית הוא מקום פרטי, נוח ואינטימי, והוא אידאלי לאירוע אישי כזה. אתם יכולים להשתמש במטבח שלכם וכולם יודעים היכן נמצא חדר השירותים!

2. במסעדה

כל מה שעליכם לעשות הוא לטלפן למסעדה, להודיע כמה אורחים יגיעו ואתם מוכנה למסיבה. נסו להתאים את המסעדה לטעמם של כל האורחים, אבל כדאי לשים דגש על טעמה של ההורים לעתיד ולבחור מסעדה בהתאם.

3. במשרד

כולם תקועים בעבודה, אבל שווה להתאמץ ולמצוא שעה אחת לצאת להפסקה ולחגוג את הלידה העתידית.

4. יעדים

מרכזי ספא, גנים וירידים הם יעדים פופלריים למסיבות טרום לידה.

נושא למסיבת טרום לידה

לפני שאתם מתחילים בעבודה ומכינים הזמנות וקישוטים, כדאי לחשוב על נושא שסביבו תארגנו את המסיבה. הנושא אמור לשקף את האישיות של ההורים לעתיד ואת העדפותיהם, והוא יכול להתמקד גם בתינוק החדש. למשל, אם לא ידוע מין התינוק, אפשר לארגן את המסיבה סביב נושא של עניבות ופרפרים או ספארי. אם ידוע שתיוולד תינוקת, כדאי לבחור באגדה יפה בורוד כנושא עם עוגת חיתולים בצורת ארמון!

הזמנות

אם אתם שולחים הזמנות, קחו בחשבון את הנושא שבחרתם ואיזה עיצוב וניסוח ההורים יעדיפו. מספר האנשים שתזמינו תלוי בגודל המקום, שעת המסיבה והקשר שבין ההורים לעתיד לבין המוזמנים. אם אינכם בטוחים, תוכלו לשאול ידידים אחרים במעגל הידידים שלכם.

אוכל ושתייה

אין צורך בכיבוד מפואר למסיבת טרום לידה. אפשר לארגן מזנון פשוט, בעיקר אם אתם בוחרים ומזמינים אוכל מראש. בררו אם יש לאנשים אלרגיות או צרכים תזונתיים מיוחדים, וכן אם ההורים מעוניינים שיוגשו משקאות אלכוהוליים במסיבה.

משחקים למסיבת טרום לידה

החגיגה לקראת בואו של התינוק החדש היא סיבה נפלאה למסיבה עם משפחה וחברים. נהלו מסיבה עליזה באמצעות כמה משחקי מסיבת טרום לידה. התחילו בכמה משחקים שישברו את הקרח בין המוזמנים.

משחקים עליזים

משחק שיעורר צחוק וישבור את הקרח, ויעזור לאנשים לשוחח ולהכיר אנשים חדשים:

  • כי אני אמרתי! בקשו מהאורחים לכתוב משהו שהורים נוהגים לומר או עצה שמזכירה להם את הוריהם. ערבבו את הפתקים בקערה ותנו לכל אורח לבחור פתק באקראי.

משחקי טריוויה

משחקי שאלות ותשובות מאפשרים לכולם להשתתף וכך נוצרת תקשורת טובה בין האורחים:

  • שאלון על אמא. הכינו רשימה של שאלות על האם לעתיד ובקשו מאנשים לענות בקול רם.

  • ילדים בכורים של מפורסמים. כאן אתם יכולים להשתמש בדמויות מתרבות הפופ, דמויות מההיסטוריה של הזמן האחרון או מפורסמים מתחום הספורט. חלקו את הרשימה בין האורחים ובדקו למי יש את מספר התשובות הנכונות הגדול ביותר.

משחק החיתולים

הכניסו כמה חיתולים למסיבה!

  • הפתעת חיתול. חממו כמה ממתקים במיקרוגל ומרחו את התוכן הרך על החיתול, ורשמו איזה ממתק נמרח בכל חיתול. תנו לאורחים לרחרח כל חיתול ולנחש איזה ממתק מרוח על כל אחד מהם.

משחקים סוערים

הקימו את כולם מהכיסאות למשחק עם הרבה מרץ.

  • משחק פלונטר (טוויסטר) תינוקות עם בלונים. בקשו מהאורחים להכניס בלון מתחת לחולצתם כדי שיראו בהריון,“ ואז שחקו משחק פלונטר. אתם יכולים לתת פרסים על התנוחה הכי מעוותת או על מספר הבלונים שהאורח/ת הצליח/ה לדחוס מתחת לחולצה.

משחקי חיות

תוכלו ליהנות ממשחק שבו האורחים נבחנים על הידע שלהם בנושא גורים.

  • שמות של גורים. ערכו רשימה של 10 עד 20 חיות ובקשו מהאורחים לרשום את שמות גוריהן. כשכולם יסיימו, הקריאו את השמות הנכונים בקול רם ותנו לאורחים לתת לעצמם ציון. חלקו פרסים לאורחים בעלי הציון הגבוה ביותר.

משחקי מילים

חשפו את אשפי המילים של המסיבה.

  • שמות של תינוקות. כתבו את שמות ההורים וכוונו שעון עצר לחמש עד עשר דקות. בקשו מהאורחים לנסות ליצור מספר רב ככל האפשר של שמות תוך שימוש באותיות שמותיהם של ההורים בלבד.

משחקי הכנה להורות

בדקו מי מהאורחים שלכם הם בעלי כוחות על כהורים!

  • סופר-אמא/אבא בהכשרה. קחו טלפון נייד, ערימה של גרבי תינוקות וכמה חיתולים. המועמד/ת להיות סופר-אמא/אבא ייקחו את הטלפון הנייד ויניחו אותו בין האוזן לכתף. בו זמנית, עליהם למיין את הגרביים ולהחליף חיתול לתינוק. אסור להם להניח את הטלפון. בדקו כמה זמן לוקח לכל אורח/ת להשלים את המטלות, –ללא שגיאות, כמובן!

משחקים הקשורים לבגדי תינוקות

היו יצירתיים והכינו משהו יפה לתינוק החדש.

  • קישוט סרבל גמיש לתינוק. תזדקקו לסרבל גמיש לבן אחד לתינוק, ללא קישוטים, לכל אורח/ת, וצבעי בד לא רעילים. בקשו מכל אורח/ת לקשט סרבל לתינוק החדש מבלי שאתם רואים. נסו לנחש לנחש מי קישט/ה כל סרבל.

מסיבות טרום לידה נמשכות רק שעתיים או שלוש, אבל זיכרון האירוע יישאר שנים רבות להורים לעתיד.