נכון שרק אולטרסאונד הנו אמצעי מדעי מוכח לקביעת מין העובר שלו אתם מצפים, אבל זה לא הפריע לאנשים לנסות דרכים שונות ומשונות לנבא את מין התינוק שלהם. למרות שדרכים אלה אינן מוכחות, הן יכולות להיות מהנות להורים לעתיד בשלב מוקדם בהריון מכדי לקבל הודעה רשמית מהרופא/ה (ויש הורים שמעדיפים להמתין ללידה עצמה ורק אז לקבל את הבשורה). משחק נחמד עם חברים או במסיבת טרום לידה, שעשוי אפילו לעזור לכם להחליט על שם לתינוק!

מבחני מספרים

זו אינה שיטה מדעית, אבל שיטה סינית עתיקה לקביעת מין התינוק היא לעשות קצת חשבון. הלוח הסיני לקביעת מין העובר, שהקדים את האולטרסאונד בשש מאות שנים לפחות, מצליב את גילה של האם עם חודש העיבור. נשים אפילו השתמשו בלוח הזה כדי לקבוע מהו החודש הטוב ביותר שבו ייכנסו להריון, כדי לקבל את מין העובר המועדף.

מבחני כיוון

קשרו טבעת לחוט ונדנדו אותה מעל לבטן ההריונית. התבוננו בה בתשומת לב. הטבעת אמורה להסתובב בתנועה מעגלית אם יש לכם תינוקת, וקדימה ואחורה אם יש לכם תינוק.

מבחני הופעה

שיטות רבות “ משמשות לנבא” את מין העובר על סמך צורת בטנה של האם לעתיד. בטן גבוהה בהריון משמעה בן, בטן נמוכה משמעה בת. אם הבטן דומה לכדורסל, זו בת, ואם היא דומה יותר לאבטיח, זה בן. אם כל השיטות האלה לא עובדות עבורך, השיטה הטובה ביותר פרט לאישור רופא/ה היא האינטואיציה של האם לעתיד: מחקרים שנערכו לאחרונה מראים שנשים שניחשו את מין העובר לפי אינטואיציה, צדקו בלמעלה מ-70 אחוז מהמקרים. לכן כדאי לסמוך על האם כשאתם מתכוננים לבואו של התינוק החדש!