כלי נוח

לאור העובדה שהורים היום מבלים יותר זמן מחוץ לבית, מגבונים לתינוקות מהווים כלי חשוב לשימוש כשמחליפים חיתול, כמו גם לניקוי הידיים והפנים של הילדים, הודות לניידות ולנחות שבהם. למעשה, יותר מ-86 אחוזים מהאמהות בארצות הברית מדווחות שהן תמיד/ לעתים קרובות משתמשות במגבונים כשהן מחליפות לתינוק חיתול מחוץ לבית.

אחת הסיבות שהורים בוחרים במגבונים על פני שיטות ניקוי אחרות היא הנוחות, – קל יותר לקחת את המגבון לדרך מאשר מטלית רחיצה ומים. אריזות המאפשרות שליפה של המגבונים מוסיפות לנוחות זו מכיוון שאפשר לנייד אותן בקלות כך שהמגבונים תמיד בהישג יד, וקל לפתוח ולסגור אותן ביד אחת.

פתרון בר-קיימא

הורים לתינוקות יכולים להיות בטוחים שהשימוש במגבונים לתינוקות אינו גרוע יותר עבור הסביבה משיטות אחרות של ניקיון עדין לתינוקות. ב-2010, האיגוד למוצרים חד פעמיים ולבדים לא ארוגים (EDANA, שהוא איגוד של תעשיות הבדים הלא ארוגים ותעשיות נלוות) השלים הערכה של מחזור חיי המוצר   השווה בין מגבונים לתינוק, מטליות רחיצה וצמר גפן, כדי להבין את ההבדלים בהשפעות הסביבתיות שלהם.

הערכה זו בחנה את חיי  המוצר השלמים, החל מהחומרים הגולמיים, דרך היצור, השימוש הצרכני ועד להשלכתו כפסולת, על מנת להעריך את ההשפעות הסביבתיות הפוטנציאליות שלו. התוצאות מצאו שלמגבונים לתינוקות ולמטליות רחיצה יש השפעות סביבתיות פוטנציאליות דומות ושתי האפשרויות טובות יותר משימוש בצמר גפן בנוגע לסביבה.

כשמדובר על פרקטיקות החלפת החיתולים, לכל הורה יש דעה אחרת לגבי המוצר המועדף לשימוש עבור התינוק. מה גם, שמגבונים טובים לסביבה בדיוק כמו מטלית רחיצה ומים.