כיום, אבות רבים יותר מעורבים בגידול הילדים. אך האם כבר שוחחתם על איך תעבוד בפועל חלוקת האחריות ביניכם? הקדישו זמן לשיחה על המחשבות שלכם בנושא הטיפול הכללי בתינוק, ההאכלות הליליות, סידורי השינה ושינויים רבים אחרים שעומדים להתרחש בסגנון החיים שלכם.

להיות חלק מהצוות

האם כבר ישבתם לשוחח על התכניות שלכם כהורים ומה זה אומר מבחינתכם להיות הורה טוב? האם זה אומר להתחלק שווה בשווה במטלת החלפת החיתולים? האם מצופה מהאב לסייע בהאכלה? ומי יקום אל התינוק בלילה? שלב זה בהריון, כשבת זוגך מתחילה להרגיש טוב יותר ואנרגטית יותר, הוא זמן טוב להעלות נושאים מעין אלה ולתכנן יחד תכניות הורות. שבו יחד ותאמו ציפיות לגבי סדר הדברים לאחר שהתינוק יגיע. תכננו איזה סוג של תמיכה תוכל לתת כדי להקל עליה בשבועות הראשונים הקריטיים שלאחר הלידה, שאל אותה מה דעתה לגבי הורות ולגבי תפקידך כאב. כל חילוקי הדעות - ורוב הסיכויים שיהיו כאלה, למשל, מה המשמעות של להיות „הורה טוב” עבורך – צריכים להיפתר מוקדם ככל האפשר. אז אל תשאיר את השיחה הזאת לסוף ההריון, כשבת הזוג תרגיש שהיא עייפה ושכבר נמאס לה.

לתכנן מראש

בלו את זמן ההמתנה לתינוק החדש בניסיון משותף לדמיין איך ייראו חיי היומיום שלכם יום עם התוספת החדשה, ושוחחו על תכניות ההורות ועל חלוקת האחריות במשפחה. התחל להתרגל לעזור יותר במטלות הבית - בישולים והתעסקות בסוגים אחרים של עבודות הבית. גם זה יהיה חלק מההורות. הצע להשתלט על מטלות שמלחיצות את בת הזוג יותר מהרגיל (כגון הקניות השבועיות או ניהול כלכלת המשפחה). זה תרגול טוב לעתיד, וכך אתה מוכיח לה שאתה רציני בעניין האבהות. זכור, האמהות כבר משפיעה על חיי היומיום שלה, ועל אף שאתה לא יכול לחלוק בנטל ההריון, הבעת רגישות כלפי הצרכים המשתנים שלה תקרב ביניכם עוד יותר ותהפוך אתכם להורים טובים.